31.05.2023, meniny má
25. septembra 2022

Seredčan Viktor Krivosudský sa postaral o záznam zvuku v novom celovečernom filme Obeť. Zúčastnil sa aj jeho premiéry v Benátkach

Seredčan Viktor Krivosudský sa postaral o záznam zvuku v novom celovečernom filme Obeť. Zúčastnil sa aj jeho premiéry v Benátkach
Zdroje: FB Obeť/FB Viktor Krivosudský
reklama

Slávnostná premiéra celovečerného filmu Obeť sa uskutočnila 14. septembra 2022 a chýbať na nej nesmel ani Viktor Krivosudský zo Serede, ktorý sa postaral o záznam zvuku. Vo svojom odbore patrí medzi špičku a za svoju prácu si vyslúžil už niekoľko významných ocenení.

Film vznikol v slovensko-česko-nemeckej koprodukcii a jeho svetová premiéra sa konala v Benátkach, zatiaľ čo severoamerická v Toronte. V slovenských kinách ho môžete vidieť už v týchto dňoch.

Film získal niekoľko ocenení

Film sa venuje príbehu slobodnej matky Iriny z Ukrajiny, ktorá žije so svojím synom Igorom v malom meste v Českej republike. Keď Igora brutálne napadnú, celé mesto sa solidárne postaví na Irininu stranu. Jednohlasne odsúdi rómskych páchateľov, ktorí sú údajne za útok zodpovední. Po tom, čo sa Igor v nemocnici prebudí, sa z incidentu stáva príbeh, ktorý naberá pod vplyvom osobností médií, politiky či verejnosti rozmanitú optiku.

Obeť je príbehom matky, ktorá sa domáha spravodlivosti, no čelí diskriminácii, nacionalizmu a predsudkom. V záujme ochrany rodiny a hľadania pravdy musí nakoniec učiniť osudové rozhodnutie.

reklama

Režisérom filmu, ktorý zaujal filmových profesionálov už v čase, keď sa pripravoval, je Michal Blaško v spolupráci so scenáristom Jakubom Medveckým. Z niekoľkých ocenení môžeme spomenúť napríklad Works in Progress z roku 2021 v Karlových Varoch.

Jeho prácu uznalo niekoľko filmových ocenení

Viktor mal pri produkcii filmu na starosti záznam zvuku, ktorý bol následne spracovaný v postprodukcii v Nemecku. O zvuk sa postaral aj vo filme Amnestie, vďaka čomu vyhral kategóriu Najlepší zvuk na udeľovaní národných filmových cien Slnko v sieti 2020.

Nebolo to však po prvýkrát, pretože si toto ocenenie odniesol už v roku 2017 za zvuk v komerčne najúspešnejšom slovenskom filme Čiara. Taktiež bol nominovaný na cenu Český lev za rok 2020 v kategórii najlepší zvuk za film Amnestie. V jeho filmografii nájdete tiež filmy ako Můj neznámý vojín, Inverze či Slovo.

Film Obeť si môžete prísť pozrieť najbližšie k nášmu mestu v sieti Cinemax v Trnave, kde sa premieta už v tieto dni. Viktorovi prajeme množstvo ďalších ocenení a úspechov!

Zdroj: FB Obeť/Victim

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Viktor Krivosudský, continental-film.sk
Zdieľať na Facebooku