24.06.2024, meniny má
29. mája 2023

Bude v Seredi záujem o sociálny taxík tak, ako je to v okolitých mestách? Dočkať sa ho môžeme už v blízkej dobe

Bude v Seredi záujem o sociálny taxík tak, ako je to v okolitých mestách? Dočkať sa ho môžeme už v blízkej dobe
Zdroje: seredsity.sk/bbonline.sk
reklama

Ste vy alebo váš rodinný blízky v dôchodkovom veku, alebo ťažko zdravotne postihnutý? Ako sa dopravujete k lekárom či vybaviť z času na čas potrebné veci na úrad?

Mesto Sereď chce byť nápomocné svojim občanom. Tento raz si mesto vybralo formu pomoci tejto špecifickej skupine obyvateľov, na ktorú sa častokrát úplne zabúda.

Taxík na úrad aj k doktorovi

Sociálny taxík funguje vo viacerých mestách na Slovensku, kde je mnohokrát využívaný ako prostriedok poskytujúci zvýšenie kvality života, ale aj lepšie začlenenie  do spoločnosti.

Pre koho bude sociálny taxík určený?

reklama
  • pre starobných dôchodcov s nižším dôchodkom,
  • pre držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí sú odkázaní na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom.
taxík

Sociálny taxík v Hlohovci. Zdroj: hlohovec.sk

„Cieľom tejto služby je pomoc znevýhodneným dostať sa do zdravotníckeho zariadenia, či vybaviť si úradné záležitosti v rámci mesta Sereď. Finančné prostriedky sa majú klientom refundovať spätne a výška príspevku mesta bude závisieť aj od lokality, v ktorej občan býva,“ priblížila prostredníctvom Seredských noviniek Ing. Zuzana Slahučková z mestského úradu.

Materiál, ktorý môže v našom meste odštartovať túto dôležitú novinku, bude predmetom rokovania mestského zastupiteľstva už 22. júna 2023. Mestskí poslanci tak budú spolu s radnicou nastavovať podmienky tejto novej a zaujímavej sociálnej služby, ktorej spustenie možno očakávať už o niekoľko týždňov.

Zdroje: hlohovec.sk, Seredské novinky
Zdieľať na Facebooku