21.05.2024, meniny má
19. mája 2023

Máte radi knižný fantasy žáner či zamilované tajomné romány? Sereď navštívi slovenská autorka vystupujúca pod pseudonymom Emily D. Beňová

Máte radi knižný fantasy žáner či zamilované tajomné romány? Sereď navštívi slovenská autorka vystupujúca pod pseudonymom Emily D. Beňová
Zdroj: FB Emily D. Beňová - Písanie je môj život
reklama

Emily D. Beňová je slovenská spisovateľka, ktorá žije so svojou rodinou v dedinke na východnom Slovensku. Je vydatá, má dve dcéry a miluje sladké, prírodu a čítanie kníh.

Vo voľnom čase sa okrem svojej rodine venuje aj písaniu romantických ženských, ale aj fantasy románov. S písaním začala už v trinástich rokoch a medzi jej prvotinami boli básne, neskôr pokračovala tvorbou krátkych poviedok. V súčasnosti má na svojom konte niekoľko desiatok vydaných titulov.

Autorka niekoľkých žánrov

Keď mala Emily D. Beňová 19 rokov, napísala svoju prvú upírsku fantasy sériu Temní anjeli, ktorá v roku 2017 vyšla v reedícii. V rokoch 2013 – 2014 vydala fantasy tetralógiu Dva kroky do pekla a v roku 2015 debutovala 1. časťou svojej ďalšej tetralógie V objatí gentlemana.

V roku 2016 sa spolu s ďalšími 11 autorkami zapojila do projektu, ktorého výsledkom boli tri zbierky poviedokV zajatí vášne, V zajatí strachu a V zajatí hriechu.

reklama

Zdroj: FB Emily D. Beňová – Písanie je môj život

V roku 2017 vydala publikáciu Dotyk túžby, o rok neskôr bodovala záverečnou časťou zo série V objatí – V objatí manžela. Rok 2019 bol výnimočný vydaním českého prekladu Dotyk túžby a novinkou Navždy mojou.

Práve budúci týždeň máte príležitosť stretnúť sa osobne s touto populárnou slovenskou autorkou, ktorá má na konte množstvo úspešných kníh. Dom kultúry Sereď v spolupráci s Mestskou knižnicou Sereď organizujú stretnutie s Emily D. Beňovou pod názvom Písanie je môj život.

Beseda sa uskutoční v sobotu 27. mája 2023 o 13.00 hod. v Mestskej knižnici. Ak ste oddaným čitateľom tejto autorky určite nezmeškajte možnosť zúčastniť sa tohto stretnutia.

Emily D. Beňová

Zdroj: FB Dom kultúry Sereď

Zdroje: pisanie-je-moj-zivot.webnode.sk, Martinus
Zdieľať na Facebooku