28.07.2021, meniny má
16. januára 2020

Budú seredské projekty opäť úspešné? Trnavský kraj spúšťa druhý ročník participatívneho rozpočtu

Budú seredské projekty opäť úspešné? Trnavský kraj spúšťa druhý ročník participatívneho rozpočtu
Zdroj: tvorimekraj.sk
reklama

Minulý rok sme vás informovali o úspechu dvoch seredských projektov, ktoré sa uchádzali o podporu z Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy. OZ Mám rád cyklistiku uspelo s projektom osadenia 20 nových stojanov na bicykle a KC PRIESTOR vďaka projektu Sereď 2.0 skrášlil verejné priestranstvá v Seredi a úspešne zorganizoval sídliskové pikniky.

Opäť máte možnosť zapojiť sa

Tento rok spúšťa Trnavský samosprávny kraj druhý ročník participatívneho rozpočtu a v rámci neho sa rozhodol vyčleniť na podporu občianskych a komunitných projektov financie v celkovom objeme 250-tisíc eur. O podpore jednotlivých projektov budú rozhodovať aj obyvatelia kraja v online hlasovaní potom, ako budú zverejnené všetky zaregistrované projekty.

Zdroj: tvorimekraj.sk

Ako a kde zaregistrujete svoj projekt?

V prípade, že máte vypracovaný zaujímavý projekt a potrebujete naň financie, rozhodne vám odporúčame žiadať o podporu v rámci participatívneho rozpočtu. Inšpiráciou vám môžu byť úspešné vyššie spomínané seredské projekty, o ktorých si môžete prečítať aj v našom staršom článku.

Stačí, ak si kliknete na túto stránku. Nájdete tam formulár, prostredníctvom ktorého vyplníte žiadosť o zapojenie sa do Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy. Uzávierka žiadostí je 6. marca 2020. Všetky ďalšie aktuálne informácie môžete sledovať aj na facebookovej stránke Tvoríme kraj.

Čo je Participatívny rozpočet Trnavského kraja?

Ide o interaktívny proces, ktorý je v zahraničí úplne bežný. Cieľom je zapojiť širokú verejnosť do rozhodovania o časti verejných financií, čím ich kraj zapája do procesov riadenia vyššieho územného celku.

Zástupcovia Trnavského kraja spolu s OZ Utopia pripravili 17 verejných stretnutí v mestách a obciach Trnavského kraja, na ktorých sa dozviete všetky potrebné informácie. V Seredi sa bude toto stretnutie konať 29. januára 2020 na Gymnáziu Vojtecha Mihálika so začiatkom o 17.00 hod.

My veríme, že aj tento rok sa v Seredi nájdu výnimočné projekty, ktoré sa budú uchádzať o podporu z participatívneho rozpočtu Trnavskej župy. Akonáhle sa o nich dozvieme, budeme vás o tom informovať.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: tvorimekraj.sk
Zdieľať na Facebooku