28.05.2020, meniny má
28. mája 2019

Víťazné projekty nám zlepšia život v Seredi. Znova sme sa dokázali spojiť pre dobrú vec

reklama

Nedávno sme vás v našom médiu vyzývali, aby sme sa spoločne spojili a podporili dva skvelé projekty seredských dobrovoľníkov, ktorí sa dostali do Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja. Hlasovanie o tomto rozpočte prebiehalo od 10. mája do 23. mája 2019. Dnes poznáme výsledky, ktoré sú viac než pozitívne.

Oba seredské projekty združení OZ Mám rád cyklistiku a KC Priestor v online hlasovaní uspeli a od samosprávneho kraja dostanú finančnú podporu. Skvelou správou je, že uspeli aj naši susedia z Dolnej Stredy s projektom ovocných zastávok na cyklostrase. Ak náhodou netušíte, čo znamená participatívny, môžešte si pozrieť náš predchádzajúci článok, v ktorom to vysvetľujeme. V krátkosti však ide o interaktívny proces, ktorý zapája širokú verejnosť a občanov do rozhodovania o časti verejných prostriedkov.

POZNÁME PODPORENÉ PROJEKTY PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU TRNAVSKEJ ŽUPY

JE ROZHODNUTÉ! POZNÁME PODPORENÉ PROJEKTY PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU TRNAVSKEJ ŽUPYDo online hlasovania sa zapojilo 17 463 hlasujúcich ? a celkovo ste projekty podporili 55 379 hlasmi. ? ĎAKUJEME! Zoznam podporených projektov môžete nájsť na stránke ? www.tvorimekraj.sk ? GRATULUJEME!#spolutvorimekraj

Uverejnil používateľ Trnavský samosprávny kraj Pondelok 27. mája 2019

Seredské projekty získali dokopy 1079 hlasov. Dolná Streda uspela tiež

Cyklistické združenie získalo celkovo 531 hlasov a umiestnilo sa na jedenástej priečke. Vďaka tomu môžu realizovať ich projekt osadenia dvadsiatich nových stojanov na bicykle v našom meste. Zároveň sa všetci cyklisti môžu tešiť na kvalitný servisný stojan, vďaka ktorému si môžete urobiť bežné opravy svojpomocne priamo v meste. Združenie bude organizovať aj mestské cyklojazdy s inštruktážami, vďaka ktorým sa môže spájať široká komunita cyklistov v Seredi.

Úspešný projekt Sereď 2.0 si získal svojich fanúšikov v počte 548 hlasov a umiestnil sa na deviatom mieste. Vďaka tomu prinesie nový život verejným priestorom v Seredi. Súčasťou projektu budú pikniky priamo na sídliskách, workshopy na ekologické témy a príprava atraktívnej brožúrky, ktorá bude obsahovať praktické informácie a tajomstvá seredských budov.

Rovnako nás teší, že finančnú podporu dostane aj projekt záhradkárov z Dolnej Stredy s názvom Ovocné zastávky na cyklotrase. Celkovo získali 863 hlasov a umiestnili sa na bronzovej priečke. Hlavným zámerom tohto projektu bude realizácia zastávok – odpočinkových prístreškov z dreva na dvoch lokalitách obľúbenej a využívanej cyklotrasy. Miesta budú doplnené výsadbou pôvodných druhov ovocných drevín. Cyklisti na zastávke načerpajú sily, pochutia si a niečo sa dozvedia.

Sme radi, že Seredčania znova ukázali súdržnosť a v online hlasovaní podporili projekty, ktoré nám opäť o niečo skrášlia verejný priestor. Celkové výsledky hlasovania zo všetkých okresov si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku