24.02.2024, meniny má
27. augusta 2023

Bytový projekt ZERETH park má ambíciu zmeniť zabudnutú časť centra na krásne bývanie v srdci mesta Sereď

Bytový projekt ZERETH park má ambíciu zmeniť zabudnutú časť centra na krásne bývanie v srdci mesta Sereď
Zdroj: ATELIER KM

V centre mesta Sereď sa pripravuje unikátny projekt výstavby moderného bytového domu s príznačným názvom ZERETH park v bezprostrednej blízkosti vedľa Námestia slobody v Seredi. Názov projektu nesie so sebou historický odkaz – prvá písomná zmienka o našom meste totiž pochádza z roku 1313 a Sereď v nej môžeme nájsť zapísanú ako Zereth. 

V srdci mesta, v tichej oáze vedľa Malého parku, chce investor PARK SK s.r.o. s architektmi zo štúdia ATELIER KM revitalizovať zabudnutú časť mesta a vytvoriť pokojné a moderné miesto pre život.

Tento projekt bude disponovať celkovým počtom 18 nadštandardných bytov, ktoré budú poskytovať vysoký komfort bývania. Cieľom je priniesť nové štandardy absentujúceho bývania v centre mesta Sereď a ukázať, že moderná architektúra a udržateľnosť môžu ísť ruka v ruke.

Vkusné architektonické riešenie spolu s ohľadom na životné prostredie poskytnú príležitosť bývať v kvalitnom, esteticky príjemnom a ekologicky udržateľnom prostredí. Novým obyvateľom ponúkne vyvážený prienik súkromia, dostupnosti centra a skvelej občianskej vybavenosti, čo vytvorí skutočný domov v srdci mesta.

reklama

Zdroj: ATELIER KM, s.r.o.

Vznikne 18 atraktívnych bytov pre milovníkov mestského života

ZERETH park sa zrodil z veľkej energie a odhodlania zmeniť zanedbaný a starý pozemok na nové miesto pre život. Revitalizácia pozemku sa už postupne začala, realizovali sa rôzne búracie práce, úprava terénu, odvoz zeminy, stavebného odpadu a krok za krokom sa rieši príprava staveniska.

Pri projekte ZERETH park sa kladie zásadný dôraz na vytvorenie prostredia, ktoré napĺňa potreby a túžby obyvateľov. Celkový počet bytov ponúkne ideálny mix dvojizbových a trojizbových bytov, čím sa bytový komplex prispôsobí rôznym životným štýlom a potrebám.

V rámci celkového počtu 18 bytov bude 15 z nich dispozične riešených ako dvojizbové byty, ktoré sú ideálne pre páry či jednotlivcov. Zároveň tu budú na výber aj 3 trojizbové byty, vhodné pre rodiny alebo osoby hľadajúce viac miesta na bývanie či prácu z domu. 

Zdroj: ATELIER KM, s.r.o.

Záujemcovia si budú môcť vybrať aj z bytov s balkónom či terasou, ktoré prinesú dotyk prírody a poskytnú príjemné miesto na oddych a relaxáciu. Okrem bytových jednotiek tu vzniknú 2 nové zrekonštruované obchodné priestory.

Bytový komplex bude vybavený vlastným parkovaním. Vzhľadom na absenciu parkovacích miest v centre ide o veľkú výhodu. V celkovom počte 22 parkovacích miest sa zabezpečí pohodlná a bezproblémová možnosť parkovania.

Zdroj: ATELIER KM, s.r.o.

Výnimočná lokalita v centre mesta 

Lokalita tohto projektu je skutočne výnimočná, nachádza sa v pomyselnom centre mesta, na dosah ruky od krásneho Malého parku. Táto výhodná poloha poskytne budúcim obyvateľom skvelú občiansku vybavenosť k rôznym službám.

Autobusová stanica a LIDL je na pár krokov a bezprostredne v okolí Námestia slobody sú všetky potrebné služby ako je drogéria, lekáreň, kaviarne, reštaurácie, rôzne obchody alebo aj mestský úrad a pošta. Cyklotrasa a atraktívny Zámocký park s historickým kaštieľom hneď za rohom sú čerešničkou na torte.

Pri tvorbe projektu ZERETH park sa už teraz kladie veľký dôraz na ekologické riešenia a šetrnosť k životnému prostrediu. Všetky použité materiály budú starostlivo vyberané, aby minimalizovali negatívny vplyv na prírodu a zabezpečili dlhú životnosť budovy.

Zelené plochy a stromy v okolí budovy budú prispievať k lepšej mikroklíme, čo vytvorí príjemné a zdravé prostredie pre rezidentov.

Zdroj: ATELIER KM, s.r.o.

Architekti dbajú na historický význam tohto miesta. Ohľaduplnosť je prioritou

Cieľom nie je postaviť monumentálnu stavbu, ale vytvoriť diskrétne miesto na bývanie, ktoré sa organicky začlení do svojho prostredia. Pri navrhovaní projektu ZERETH park je mimoriadna pozornosť venovaná vizualite daného miesta.

Táto výstavba je aj o oživení miesta, ktoré bolo dlhodobo opomínané. Snahou je priniesť novú hodnotu do srdca mesta a vrátiť miestu jeho bývalý lesk. Architekti sú vedomí historického významu daného miesta a preto sa snažia zachovať jeho autentickosť a charakter. Nový bytový dom tak bude rešpektovať a odrážať miestne dedičstvo a tradície.

Výstavba zachová ohľaduplnosť voči susedstvu a okoliu a integruje sa do prostredia tak, aby výška bytového domu bola v rovnakej úrovni ako okolité budovy, čím sa zachová harmonický vzhľad miesta. Projekt je navrhnutý tak, aby sa vkusne začlenil do okolitej architektúry.

Zdroj: ATELIER KM, s.r.o.

Bytový projekt reflektuje na absenciu bývania priamo v centre mesta Sereď

Doteraz zabudnutá lokalita bude zmenená na moderné bývanie, čím prinesie nový nádych do centra mesta Sereď. Dlhé roky v tejto časti mesta chýbali moderné priestory na bývanie, a preto má ZERETH park potenciál splniť tento dlho očakávaný dopyt.

Ak by ste sa opýtali Seredčanov, ktorú lokalitu považujú za centrum mesta, odpovede by boli naozaj rôznorodé. Bytový komplex ZERETH park nechce byť iba ďalším bytovým domom bez pridanej hodnoty, ale stáva sa katalyzátorom pre obnovu a rozvoj tejto zanedbanej časti mesta. Zámerom je tiež podnietiť diskusiu o absencii chýbajúceho centra v meste.

Zdroj: ATELIER KM, s.r.o.

Táto lokalita sa stane bodom záujmu mnohých občanov a vytvorením nového a moderného miesta pre život sa zvýši atraktivita celej oblasti. Projekt ZERETH park má byť pozitívnou inšpiráciou pre ďalšie inovatívne riešenia a rekonštrukcie starých priestorov v centre mesta.

Zdroj: PARK SK s.r.o.

Zdroj: PARK SK s.r.o.

Dôraz na zelené prostredie sa stáva jednou zo základných filozofií tohto projektu

Cieľom je ukázať občanom, že každá kvalitná výstavba bytového domu musí obsahovať zelené plochy, výsadbu a zeleň, pretože tieto prvky prinášajú výhody nielen pre rezidentov, ale aj pre celú komunitu, mesto a životné prostredie. 

Zelené plochy dodajú priestoru charakter a vkus. Okrem estetickej hodnoty zlepšujú životné prostredie a prinášajú množstvo prospešných vplyvov na zdravie, ekológiu a sociálnu interakciu.

Súčasťou komplexu sú zelené riešenia, ktoré budú podporovať biodiverzitu a mikroklímu, čím sa dosiahne ekologicky šetrný a udržateľný projekt. Zámer je vytvoriť viac než dostatočné množstvo zelených plôch, ktoré budú mať pozitívny vplyv na kvalitu života a prispejú k tvorbe príjemného a zdravého prostredia.

Obyvatelia budú mať prístup k zeleným plochám a vzájomnému prepojeniu s prírodou, čo prispeje k vyváženiu mestského prostredia. Okolitá zeleň a prírodné prostredie Malého parku dodajú tejto rezidencii jedinečný a harmonický charakter.

ZERETH park v centre mesta má víziu stať sa príkladom inovatívneho prístupu k transformácii starého zabudnutého priestoru na nové a moderné miesto pre život. Veríme, že projekt prinesie novú kvalitu a pohodlie do života jeho budúcich obyvateľov.

Zdroj: PARK SK s.r.o.

PR článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou PARK SK s.r.o.

Zdroje: ATELIER KM
Seredsity.sk
PARK SK s.r.o.
Zdieľať na Facebooku