17.08.2022, meniny má
8. novembra 2021

Česká diva Lucie Bíla prichádza do Serede so svojimi veľkolepými vianočnými hitmi. Nenechajte si ujsť jedinečný koncert s klavírnym sprievodom

Česká diva Lucie Bíla prichádza do Serede so svojimi veľkolepými vianočnými hitmi. Nenechajte si ujsť jedinečný koncert s klavírnym sprievodom
Zdroj: protext.cz/otrokovickabeseda.cz
reklama

Po tom, čo Dom kultúry v Seredi oznámil vystúpenie herca Miroslava Donutila, prichádza s koncertom populárnej českej speváčky Lucie Bílej. Adventný čas nám príde opäť spríjemniť svojimi vianočnými hitmi v rámci turné s názvom Bíle Vánoce, ktoré naposledy odznelo v našom meste aj v roku 2018.

Koncert sa uskutoční v estrádnej sále domu kultúry v piatok 10. decembra 2021 o 19.00 hod. Vstupenky v cene 49 eur sú v predpredaji na tomto odkaze, v sieti ticketportal.sk alebo v kine NOVA.

Pozrite si spojenie úžasného hlasu a klavírneho sprievodu

Česká kráľovná popu má na svojom konte 14 sólových albumov, no jej nezameniteľný hlas sa objavil aj na mnohých kolaboráciách a soundtrackoch. Prvý album s názvom Bíle Vánoce vyšiel v roku 2010 a bol zostavou tých najpopulárnejších vianočných melódií spolu s českými klasikami a niekoľkými prekvapeniami.

O osem rokov vyšlo jeho pokračovanie s tromi pôvodnými domácimi pesničkami a osobitne spracovanými prevzatými skladbami. Na vianočnom koncerte v Seredi sa o klavírny sprievod postará skladateľ Petr Malásek, ktorý už roky sprevádza Lucku Bílu aj na recitáloch po celej Českej republike.

reklama

Zdroj: domkultury.sered.sk

Je ženou mnohých tvárí

Niekoľkonásobnú zlatú slávicu určite poznáte aj ako čarodejnicu z rozprávky Princezna ze mlejna z roku 1994. Na divadelných doskách stvárnila mnoho náročných úloh v muzikáloch, ako napríklad Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula či Krysař. Taktiež takmer tri roky účinkovala v muzikáli Johanka z Arku. Od hereckej asociácie sa jej za to podarilo získať Cenu Thálie 2000 v odbore „opereta, muzikál“.

Vo svojej tvorbe často spolupracuje aj s poprednými českými symfonickými orchestrami, svetovými sólistami a dirigentmi. Za svoj najväčší úspech považuje vystúpenia na hudobnom festivale Pražská jar 98. Zaujímavosťou je, že sa jej to podarilo ako prvej popovej speváčke v histórii.

Za svoju úspešnú kariéru stihla získať mnoho prestížnych ocenení. Patria medzi ne napríklad televízne ceny TýTý, Českého slávika, Cien akadémie populárnej hudby (predtým Gramy) a mnohých ďalších významných ocenení.

Zdroj: filmcenter.cz

Platiť budú prísne pandemické opatrenia

V súvislosti s pandemickou situáciou je organizátor nútený toto podujatie organizovať v režime KZ – kompletne zaočkovaní. „V tomto režime je vstup možný iba s dokladom o kompletnom zaočkovaní. Ďakujeme za pochopenie.“

V rámci slovenskej koncertnej šnúry odspieva svoje vianočné hity aj v Žiline, Košiciach, Michalovciach, Trenčíne, Lučenci, Banskej Bystrici, Piešťanoch, Bratislave, Ružomberku a zakončí ju práve v Seredi.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: domkultury.sered.sk, luciebila.com
Zdieľať na Facebooku