21.03.2023, meniny má
21. júna 2022

Chcete sa zdokonaliť v maľovaní akrylovými farbami? Prihláste sa na Výtvarný workshop 2022 s akademickou maliarkou Oksanou Lukomskou v Mestskom múzeu v Seredi

Chcete sa zdokonaliť v maľovaní akrylovými farbami? Prihláste sa na Výtvarný workshop 2022 s akademickou maliarkou Oksanou Lukomskou v Mestskom múzeu v Seredi
Zdroje: artduo.eu/FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi
reklama

Mestské múzeum v Seredi si pripravilo pre nádejných maliarov zo Serede a okolia Výtvarný workshop 2022 s názvom Andante allegro, forte – Hudba v umení, ktorý potrvá dva dni.

Ide už o deviaty ročník tohto skvelého podujatia, ktorý sa bude konať od 1. do 2. júla 2022. Čo vás čaká a ako sa môžete prihlásiť?

Workshop povedie všestranná umelkyňa

Workshop bude viesť akademická maliarka a ilustrátorka Oksana Lukomska, ktorá vám objasní techniku maľovania akrylovými farbami. Spolu so svojím manželom tvoria kreatívne ArtDuo.

Maliarka v slobodnom povolaní sa venuje najmä tvorbe, v ktorej využíva techniku akvarel, akryl, ceruzka a olejomaľba. Vo svojich obrazoch najradšej zobrazuje romantický symbolizmus, komorné a lyrické námety, hudbu v maľbe a umelecké portréty. Taktiež sa venuje ilustrovaniu detských kníh a výtvarnej výchove detí.

reklama

Svoje diela aktívne vystavuje a jej obrazy sú uložené v súkromných zbierkach na Ukrajine, Slovensku, v Čechách, Nemecku, Kórei, Maďarsku, Anglicku, USA, Belgicku a Rakúsku.

Zdroj: artduo.eu

Prihlásiť sa môžete v mestskom múzeu

Workshop bude prebiehať v piatok 1. júla 2022 od 9.00 do 17.00 hod. a v sobotu 2. júla 2022 od 8.00 do 14.00 hod. Prihlásenie záujemcov je záväzné a cena za oba dni je pre dospelých 15 eur a pre študentov 10 eur. Pokiaľ máte nezodpovedané otázky, stačí zavolať na telefónne číslo mestského múzea 0950 894 373.

Diela účastníkov workshopu budú vystavené na vernisáži, ktorá sa uskutoční v sobotu 2. júla 2022 o 16.00 hod. Tešiť sa môžete aj na hudobný program v podaní gitaristu a speváka Juraja Turteva, ktorý je označovaný aj za „srdce bluesovej muziky“, a gitaristu Ivana Tomoviča.

Pokiaľ sa snažíte zdokonaliť vo svojej maľbe, neváhajte sa chytiť tejto jedinečnej príležitosti, ktorá vám objasní techniku maľovania s akrylovými farbami.

Zdroj: Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi, trnavskemc.sk
Zdieľať na Facebooku