25.09.2021, meniny má
13. septembra 2021

Chystáte sa na návštevu pápeža Františka v Šaštíne? Trnavský kraj posilňuje mimoriadne autobusové a vlakové spoje

Chystáte sa na návštevu pápeža Františka v Šaštíne? Trnavský kraj posilňuje mimoriadne autobusové a vlakové spoje
Zdroj:
reklama

Návšteva Svätého Otca na Slovensku, ktorá potrvá od 12. do 15. septembra, si vyžiadala rozsiahle prípravy, ktoré sú už vo svojej finálnej podobe. Do realizácie sa zapojili aj seredskí vojaci, ktorí pomáhali pri stavbe pontónového mosta v Prešove, o čom sa dočítate viac v predchádzajúcom článku.

Na obrovský nápor veriacich zo všetkých kútov Slovenska sa pripravil aj Trnavský kraj. Pápež František odslúži omšu v Šaštíne už v stredu 15. septembra, a preto bolo nevyhnutné posilniť autobusovú dopravu. Predseda TTSK vraví, že ide o logisticky najjednoduchšie riešenie.

Vyhradené priestory budú otvorené v predstihu

Pokiaľ sa na mimoriadnu návštevu v Šaštíne rozhodnete pricestovať vlakom, máte možnosť využiť mimoriadne spoje Železničnej spoločnosti Slovensko na úseku Trnava – Kúty. Využiť môžete aj prímestskú autobusovú dopravu, ktorá bude posilnená v spolupráci s dopravcami Arriva Trnava a Skand Skalica.

„Na návštevu pápeža sa pripravujeme už dlhšie. Vybudovali sme zjazdy na záchytné parkoviská. Budeme radi, ak by čo najviac záujemcov prišlo ekologickejšou verejnou dopravou, ktorá v tomto prípade predstavuje logisticky najjednoduchšie riešenie.

Preto zabezpečíme prímestské autobusy tak, aby sa ľudia dostali na mimoriadne vlakové spojenia,“ uviedol pre teraz.sk predseda TTSK Jozef Viskupič.

Vyhradené priestory budú pre návštevníkov otvorené už 14. septembra od 22.00 hod. Miesta v sektoroch je potrebné zaujať do 8.00 hod. Prípravy samospráva koordinuje nielen so zmluvnými dopravcami prímestských autobusov a Železničnou spoločnosťou Slovensko, ale aj s Konferenciou biskupov Slovenska.

Mimoriadne vlaky pôjdu v hodinových intervaloch

Podľa predsedu TTSK odíde prvý mimoriadny vlak z Trnavy krátko po polnoci o 0.11 hod. Následne budú vlaky vypravované každú hodinu, a to aj v smere z Kútov do stanice Šaštín-Stráže.

Kompletné cestovné poriadky posilnenej prímestskej autobusovej dopravy a všetky dôležité informácie kraj zverejní na svojej webovej stránke a profile na Facebooku.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: teraz.sk, navstevapapeza.sk
Zdieľať na Facebooku