08.12.2023, meniny má
8. februára 2023

Cigánski diabli prinesú do Serede večer plný temperamentu a zábavy. Lístky na ich koncert sú už v predpredaji

Cigánski diabli prinesú do Serede večer plný temperamentu a zábavy. Lístky na ich koncert sú už v predpredaji
Zdroje: seredsity.sk/FB CIgánski diabli - Gypsy Devils
reklama

Sereď zažije večer plný energie, nezameniteľných rytmov a elektrizujúcich skladieb, ktoré si zamilovali ľudia na celom Slovensku, ale aj v zahraničí. Reč je o koncerte Cigánskych diablov, ktorí vystúpia v miestnom dome kultúry vo štvrtok 18. mája 2023.

Jedinečné podujatie sa začne o 19.00 hod. v divadelnej sále. Vstupenky si môžete zakúpiť už teraz v predpredaji za 18 eur na tomto odkaze alebo na mieste za 22 eur.

Vychutnajte si všestranný repertoár

Od hudobnej oslavy s názvom „Cigánski Diabli – 15 rokov na scéne“ môžete očakávať temperament a vášeň, ktorú dokážu na pódium priniesť v plnej sile hudobníci obľúbeného rómskeho orchestra.

Vypočuť si budete môcť to najlepšie z ich vlastnej tvorby a interpretácie. Divadelnú sálu Domu kultúry v Seredi rozozvučí repertoár slovenského, cigánskeho a medzinárodného folklóru, doplnený virtuóznymi skladbami pre cimbal, husle a klarinet.

reklama

Nádherné piesne zaspieva šarmantná a talentovaná Silvia Šarköziová. Zaznejú aj skladby z posledného hudobno-tanečného projektu vytvoreného v spolupráci Jánom Ďurovčíkom a Slovenským divadlom tanca s názvom „Cigáni idú do neba“.

Ich skladby zazneli už po celom svete

Medzi súčasných členov orchestra patrí Ernest Šarközi (aranžmány a cimbal), Silvia Šarköziová (violončelo a spev), Štefan Banyák (husle), Jozef Farkaš (viola), Robert Fehér (kontrabas) a Zoltán Grunza (klarinet a tarogáto).

Sú známi aj pod menom Gypsy Devils, nakoľko reprezentujú Slovensko už od roku 2007 nielen u nás, ale aj po celom svete. Svoj talent predviedli už na všetkých piatich kontinentoch a až v 35 krajinách.

Patria medzi ne napríklad USA, Austrália, Kanada, Japonsko, Čína, Južná Kórea, Mexiko, Egypt a takmer všetky krajiny Európy. Navyše reprezentovali Slovensko aj na niekoľkých zimných a letných olympijských hrách.

Noc plná žánrov

Ich hudba je obohatená o prvky jazzu, etna, flamenca a mnohých ďalších žánrov. Toto jedinečné spojenie im prinieslo množstvo úspechov a vystúpení v najlepších koncertných sálach.

Nenechajte si ujsť predstavenie svetového formátu, ktoré prinesie poriadnu zábavu a dávku hudobného umenia do divadelnej sály Domu kultúry v Seredi.

Zdroj: FB Dom Kultúry Sereď

Zdroje: domkultury.sered.sk, gypsydevils.com
Zdieľať na Facebooku