20.06.2024, meniny má
9. februára 2023

Čo bude so seredskou poliklinikou po vypršaní zmluvy aktuálnemu nájomcovi? Vyriešiť túto otázku má dočasná komisia

reklama

Nájomná zmluva na využívanie priestorov Mestskej polikliniky v Seredi súčasnému nájomcovi v závere tohto roka končí. Uzatvorená bola 9. decembra 2008 na dobu 15 rokov, teda do 8. decembra 2023.

Mesto Sereď má v pláne pre svojich obyvateľov zabezpečiť kontinuálnu zdravotnú starostlivosť. Otázku budúceho nájomcu budú riešiť poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zasadnutí vo štvrtok 9. februára 2023.

Na programe majú aj zostavenie dočasnej komisie, ktorá by mala vypracovať návrh ďalšieho riešenia. Tá by podľa dôvodovej správy zverejnenej na stránke mesta bola zložená zo siedmich členov. Dvaja z nich by boli z radov poslancov a piati odborníci z odboru.

Poliklinika a zatvorené ambulancie

Úlohou dočasnej komisie má byť vypracovanie návrhu na zabezpečenie súvislého poskytovania zdravotnej starostlivosti aj v období po vypršaní nájomnej zmluvy.

reklama

Mesto bude predkladať poslaneckému zboru sedem mien. Medzi nimi sú riaditeľka odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja, lekár Bratislavského samosprávneho kraja, bývalí konatelia Mestskej polikliniky Hlohovec aj dvaja členovia z radov poslancov.

Zdroj: Prezentácia o činnosti Mestskej polikliniky Sereď

Terajší nájomca – Mestská poliklinika Sereď je dcérskou spoločnosťou v sieti ProCare. V oficiálnej správe o svojej činnosti uvádzajú, že za prvých deväť mesiacov roka 2022 ošetrili na seredskej poliklinike viac ako 103-tisíc pacientov.

„Podľa portálu e-vuc.sk boli od roku 2018 na poliklinike postupne zatvorené viaceré ambulancie, dve všeobecné pre dospelých, urologická, otorinolaryngologická, neurologická, úrazovej chirurgie, kardiologická, infektologická, endokrinologická a zubná,“ informuje Trnavské rádio.

Podľa stanoviska, ktoré nám poskytla sieť nemocníc ProCare, sa aj oni budú naďalej uchádzať o nájomnú zmluvu na ďalšie obdobie.

Poliklinika v Seredi takisto priebežne pracuje na zhodnocovaní majetku. Príkladom môže byť aj investovanie financií do modernizácie rádiologického pracoviska.

S akým riešením príde dočasná komisia a aký dopad bude mať vypršanie nájomnej zmluvy na všetkých pacientov?

“Sieť ProCare a Svet zdravia má záujem prevádzkovať seredskú polikliniku aj naďalej. Súčasná nájomná zmluva má platnosť do decembra tohto roku, už teraz však prebiehajú rokovania s mestom o jej predĺžení.  Rozsah poskytovanej ambulantnej starostlivosti sa medziročne nezmenil. Minulý rok bolo celkovo ošetrených vyše takmer 130 tisíc pacientov.  Za ostatné dva roky bolo do polikliniky preinvestovaných  220 tisíc eur, z toho najvyššiu investíciu predstavovala výstavba nového digitálneho röntgenového pracoviska.” uviedol pre naše médium Manažér komunikácie ProCare a Svet Zdravia Tomáš Kráľ.

Zdroj: Prezentácia o činnosti Mestskej polikliniky Sereďnájo

Zdroj: Prezentácia o činnosti Mestskej polikliniky Sereď

poliklinika

Zdroj: Prezentácia o činnosti Mestskej polikliniky Sereď

Zdroj: Prezentácia o činnosti Mestskej polikliniky Sereď

Zdroje: trnavske.radio, sered.sk
Zdieľať na Facebooku