12.04.2021, meniny má
2. apríla 2021

Čo s deťmi cez veľkonočný víkend? Prinášame vám tipy na jednoduchú sviatočnú výzdobu

Čo s deťmi cez veľkonočný víkend? Prinášame vám tipy na jednoduchú sviatočnú výzdobu
Zdroj: najmama.aktuality.sk
reklama

Veľká noc je tu a vy možno ešte stále premýšľate, ako dnes dozdobiť váš domov, prípadne zamestnať deti, aby ste si mohli konečne dokončiť barančeka alebo zemiakový šalát. Ako dodať alebo dotvoriť vášmu domu či bytu tú správnu veľkonočnú atmosféru? Ponúkame vám niekoľko naozaj jednoduchých tipov, ako na to.

Doma sa tvorí najlepšie

Kupované maľované vajíčka a všelijaká iná výzdoba je pekná, no nebolo by krajšie vyrobiť si vlastné ozdôbky? Pokiaľ máte malé detičky, potom z toho môže byť aj pekne strávený čas s vašimi ratolesťami. Deti milujú tvorivé činnosti. Je veľká škoda nezapojiť ich do výroby originálnych veľkonočných ozdôb. Zabavte sa spolu s deťmi a vytvorte si originálnu výzdobu k Veľkej noci.

Vajíčkové papierové výzdoby

Najčastejšie sa vajíčka maľujú pre šibačov, no tento rok zrejme moc šibačov nepríde. Kvôli pandémii však nemusíme mať smutné sviatky, výzdobu z vajíčok si môžete ponechať aj doma pre vašu rodinku. Pri výrobe tejto výzdoby si pomôžete farebnými výkresmi. Na vajíčka najprv nakreslite očká a fúziky v prípade zajacov, zobáčiky pre kuriatka a nosy pre ovečky.

Zo zeleného výkresu vystrihnite rovný pás, z ktorého pomocou vystrihovania deti vyrobia trávnik. Pre ovce a zajacov vytvorte biele uši a do ich stredu dajte menší výkres rovnakého tvaru ružovej farby, aby tvoril vnútro uška. Barančekovi môžete ešte vyrobiť kučeravú vlnu na hlavu. Pre kuriatka pripravia deti žlté krídla a kohútiky a toto všetko potom prilepia na vajcia.

zdroj: IG silhouettejapan

Nechajte svojej fantázii voľný priebeh a porozmýšľajte, čo všetko by ste mohli použiť. Určite sa u vás nájdu zrnká ryže či iné potreby do domácnosti a potraviny. Vajíčka natrite pestrými farbami, prilepte lepidlom gombíčky, ryžu či sezam.

Využiť môžete aj dierkovač a „vydierkujte“ farebné papiere, pokojne to môžu byť farebné letáky či stránky z časopisov a takto vzniknuté papierové krúžky potom nalepujte na vajíčko. Na vajíčka môžete nalepiť taktiež sušené kvietky či lisované kúsky kvetov.

Možností je naozaj veľa. Stačí trochu popustiť uzdu fantázii a iste nájdete vhodné spôsoby zdobenia vajíčok, pri ktorých vám môžu bezpečne asistovať i vaši drobci. Pripravené kuriatka či zajačiky môžete pekne naukladať do kvetináčov, na stolíky či zavesiť na motúziky a voľne pustiť zo stropu alebo svietidiel. 

zdroj: najmama.aktuality.sk

Zajkovia pre starších

Ak už máte deti staršie a nebojíte sa ich nechať pracovať aj samých, nechajte ich, nech pripravia veselých zajkov. Určite sa potešia ešte kreatívnejším nápadom. Stačí zopár drevených paličiek, farebné papiere, lepidlo a vodové farby. Drevené paličky natrú deti farbou, nechajú dobre uschnúť a medzitým si z farebného papiera povystrihujú ušká. Vystrihnúť môžete aj ďalšie časti a dozdobiť podľa gusta. Takéto zajace môžete napríklad pozapichovať do kvetináčov.

zdroj: najmama.aktuality.sk

Ďalšie kreatívne nápady

Nápadov, ako zapojiť svoje deti do výzdoby, je neúrekom. Vyfúknuté vajíčka môžete vyzdobiť materiálmi, ktoré máte doma, môžete ich rozdeliť na dve polovice a do každej zasadiť napríklad žeruchu či iné drobné kvietky. Môžete si vystrihnúť zajačiu girlandu alebo z namotaného papiera vyrobiť ovečky na stôl, ide hlavne o čas strávený s rodinou. Veríme, že sa inšpirujete v galérii pod článkom a najbližšie dni si cez víkend s deťmi nájdete chvíľu na tvorivé dielne.

Ak by ste nevedeli, čo si pripraviť na stôl okrem výzdoby, prečítajte si náš článok, v ktorom sme vám priniesli tradičné recepty na Veľkú noc.

zdroj: najmama.aktuality.sk

zdroj: eduworld.sk

zdroj: najmama.akuality.sk

zdroj: artmama.sk

zdroj: artmama.sk

zdroj: artmama.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: najmama.atuality.sk, artmama.sk
Zdieľať na Facebooku