04.03.2024, meniny má
12. októbra 2022

Coffee VERONIA bola súčasťou kávového mestečka, ktoré rozvoňalo obchodné centrum Nivy v Bratislave

Coffee VERONIA bola súčasťou kávového mestečka, ktoré rozvoňalo obchodné centrum Nivy v Bratislave
Zdroje: FB Medzinárodný Kávový Inštitút/FB Coffee VERONIA
reklama

Seredskú pražiareň kávy Coffee VERONIA naši pravidelní čitatelia veľmi dobre poznajú. Pred pár dňami bola súčasťou kávového mestečka v obchodnom centre Nivy v Bratislave.

V piatok (7. 10.) a v sobotu (8. 10.) sa v Tržnici Nivy rozložilo Kávové mestečko. Jeho súčasťou boli vystavovatelia a predajcovia kávy, ako Štrbské Presso, Barzzuz, Caffe Milani, Pán Kukučka, Popradská, Slaný Karamel, Drinkera, Rochester Ginger, Čierna Perla a nechýbala ani seredská Coffee VERONIA.

Kávové mestečko v Bratislave

Kávová kultúra ide ruka v ruke s osvetou. Osveta o umení baristiky, kultúre pestovateľských krajín a, samozrejme, osveta o povolaní „barista“ sú dôležitou súčasťou aktivít Medzinárodného kávového inštitútu, ktorý vytvoril kávové mestečko a rozvoňal tak obchodné centrum Nivy v Bratislave. Členom tohto inštitútu je aj seredská pražiareň kávy Coffee VERONIA.

Medzinárodný kávový inštitút sa rozhodol pomôcť najmä malým a stredným podnikom či rodinným značkám vrátiť sa „späť“ a opäť začať žiť svoje podnikateľské sny. V druhý októbrový víkend sa tak brány najnovšieho obchodného centra v Bratislave otvorili pre všetkých milovníkov kvalitnej, chutnej a zdravo pripravenej kávy.

reklama

Zdroj: FB Medzinárodný Kávový Inštitút

Zaujímavý program pre malých aj veľkých

Kávové mestečko spojilo 12 známych značiek a vytvorilo miesto plné oddychu a opätovných stretnutí s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých. Mladí baristi z celého Slovenska predviedli svoje schopnosti v rámci súťaže „SLOVAK BARISTA CUP“ junior, ktorá sa konala v piatok od 10.00 do 17.00. hod.

Študenti stredných odborných škôl a hotelových akadémií súťažili v príprave najobľúbenejších kávových nápojov – espresso, cappuccino či miešané nápoje, základom ktorých je káva. Hlavná súťažná disciplína sa niesla v duchu komunikatívnosti, kreativity a dobrej nálady mladej baristickej scény.

V sobotu od 11.00 do 17.00 hod. zasa prebiehala súťaž profesionálnych baristov s bohatým sprievodným programom – LATTE ART SHOW. Na svoje si tak prišli aj tí, ktorí by sa radi stali baristami. Mohli si pripraviť vlastnú kávú s latte art vzorom s pomocou profesionálov. Kreslenie mliečnou penou si užili aj tí najmenší. Srdce, medveď, mačka, pes, indián či pirát boli len zlomok umenia, ktoré boli súčasťou Latte art show, špeciálne však detských kávičiek pod názvom „babyccino“.

Zdroj: FB Medzinárodný Kávový Inštitút

Zdroje: Medzinárodný kávový inštitút, kamdomesta.sk
Zdieľať na Facebooku