16.05.2022, meniny má
2. mája 2022

Cyklotrasa na títeši v Dolnej Strede má novú solárnu eko dobíjaciu stanicu. Ide o úspešný projekt OZ záhradkárov a ochrancov prírody

Cyklotrasa na títeši v Dolnej Strede má novú solárnu eko dobíjaciu stanicu. Ide o úspešný projekt OZ záhradkárov a ochrancov prírody
Zdroj: seredsity.sk/Lucia Trojáková
reklama

Najmä v duchu myšlienky „Život je ako záhrada – musíš si nájsť čas zasadiť semienka, aby mohli vyrásť nádherné stromy“ od Oscara de la Renta pokračuje Občianske združenie záhradkárov a ochrancov prírody v Dolnej Strede pri realizácii svojich projektov zveľaďovania svojho okolia, prírody a mobility na existujúcej cyklotrase.

Občianske združenie záhradkárov a ochrancov prírody v Dolnej Strede neustále nadväzuje na svoje už zrealizované aktivity a dokončené projekty Ovocných zastávok na Cyklotrase I. a II. v Dolnej Strede.

Solárna eko dobíjacia stanica

Ďalším úspešným výsledkom práce OZ záhradkárov a ochrancov prírody je osadenie solárnej ekologickej dobíjacej stanice na cyklotrase, na zastávke „Pod čerešňou“. Projekt multifunkčného ekologického riešenia v podobe solárnej stanice bol financovaný z Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja.

Solárna ekologická dobíjacia stanica slúži na dobíjanie nielen elektrobicyklov a mobilných telefónov alebo tabletov, využitie si určite nájde aj kompresor s pumpou, zásuvky na USB, zásuvka 230 V, auto zásuvka a aj uzamykateľné stojany na bicykle.

reklama

Osvetlená je aj v noci

Stanica je plne osvetlená, a teda využiteľná aj v noci pre prípad akútnej potreby dobitia alebo použitia akéhokoľvek elektrického spotrebiča. Zveľadenie prostredia cyklotrasy a okolia prispeje aj touto formou k zvýšeniu atraktivity cyklotrasy a obce Dolná Streda pre cyklistov.

Občianske združenie záhradkárov a ochrancov prírody v Dolnej Strede verí, že aj pešia verejnosť a milovníci prírody nájdu využitie tejto ekologickej solárnej stanice. Súčasne dúfa, že solárna ekologická dobíjacia stanica bude všetkým slúžiť dlhé obdobie.

zdroj: Lucia Trojáková

zdroj: Lucia Trojáková

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Lucia Trojáková
Zdieľať na Facebooku