24.02.2024, meniny má
14. decembra 2021

Darujte ľuďom v núdzi skutočnú pomoc. Zakúpením skutočného darčeka urobíte radosť nielen na Vianoce

Darujte ľuďom v núdzi skutočnú pomoc. Zakúpením skutočného darčeka urobíte radosť nielen na Vianoce
Zdroj: skutocnydarcek.sk
reklama

Na Slovensku žije viac ako 600-tisíc ľudí v chudobe a núdzi. Štatistické čísla z minulého roka hovoria jasne – najviac ohrozené sú viacdetné rodiny, neúplné rodiny s jedným rodičom a seniori.

Situáciu zhoršila aj pandémia, pre ktorú mnohí ľudia prišli o zamestnanie, iní ťažko ochoreli a nemohli pracovať… Ľudí, ktorí si nevedia sami pomôcť, opäť pribudlo. Pre mnohých sú preto základné potraviny, ktoré dostanú, vzácne.

Humanitárna organizácia Človek v ohrození prišla s projektom, vďaka ktorému je možné zakúpiť skutočný darček pre ľudí v núdzi. Ide o rôznu pomoc, či už vo forme humanitárneho balíčka, mesačného vyučovania alebo teplého oblečenia.

Človek v ohrození

Prevádzkovateľom e-shopu Skutočný darček je organizácia Človek v ohrození, n.o. Zakúpením skutočného darčeka poskytujete organizácii Človek v ohrození dar, vďaka ktorému môže zlepšiť životy ľudí nielen v chudobných krajinách sveta.

reklama

Spoločnosť Človek v ohrození vznikla ako humanitárna organizácia s cieľom pomáhať ľuďom v krízových oblastiach. Od roku 1999 podáva pomocnú ruku ľuďom, ktorých najrôznejšie okolnosti oberajú o ich ľudskú dôstojnosť a slobodu. Ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojen, obetiam prírodných katastrof či tým, ktorí žijú v područí autoritárskych režimov.

Ich práca je rozdelená do piatich okruhov: humanitárne zásahy, rozvojová spolupráca, ľudské práva, sociálna integrácia a globálne vzdelávanie. Pre viac informácií o ich činnosti navštívte stránku www.clovekvohrozeni.sk.

Ako obdarovať človeka v ohrození?

So Skutočným darčekom z charitatívneho e-shopu organizácie Človek v ohrození urobíte radosť hneď dvakrát. Darovacím certifikátom (tzv. Skutočným darčekom) potešíte človeka, ktorému ho venujete pod stromček alebo k narodeninám, ale aj toho, komu bude vďaka vašej štedrosti poskytnutá pomoc.

Vyberte si Skutočný darček, ktorý najviac poteší vás alebo vašich blízkych:

Skutočné darčeky vždy symbolizujú určitú formu pomoci – od kozy pre chudobnú rodinu v Afrike cez toaletu pre zlepšenie hygieny, tabule pre deti v rozvojových krajinách až po doučovanie detí z chudobných rodín na Slovensku.

Ak napríklad darujete ako Skutočný darček kozu zo sekcie Obživa, organizácia zakúpi kozu v niektorej z krajín, kde Človek v ohrození pomáha. Alebo môžete v oblasti Obživa pomôcť darovaním oviec, poľnohospodárskeho náradia či sadeníc stromov.

Skutočný darček môžete darovať elektronicky alebo venovať osobne v tlačenej podobe. Ak zvolíte elektronickú formupriamo v objednávke napíšete venovanie. Elektronický certifikát vám potom príde na email a vy ho môžete posunúť obdarovanému. Ak zvolíte papierovú variantu, certifikát si vyzdvihnete osobne alebo vám bude doručený poštou. Venovanie potom dopíšete ručne doma a darček sami odovzdáte.

Čo všetko môžete darovať?

Vybrať si môžete z viacerých kategórií, a to:

  • zdravie,
  • vzdelanie,
  • obživa,
  • Slovenská republika.

Taktiež je možné si zvoliť kategórie podľa cien:

  • 0 – 10 eur,
  • 10,01 – 30 eur,
  • nad 30 eur.

Cenová kategória darov 0 – 10 eur

Tu môžete pomôcť ľuďom v núdzi napríklad zakúpením prvej knižky alebo školských pomôcok.

Zdroj: skutocnydarcek.sk

Cenová kategória darov 10,01 – 30 eur

Zakúpením môžete darovať napríklad teplé oblečenie, hygienické potreby, môžete zabezpečiť vzdelanie pre deti, ktoré takúto možnosť nemali. Zakúpiť môžete tiež dar v podobe sadeníc stromčekov alebo tabule do školy pre skvalitnenie vzdelávania.

Zdroj: skutocnydarcek.sk

Zdroj: skutocnydarcek.sk

Cenová kategória darov nad 30 eur

Môžete zakúpiť kozu alebo kravu ako zdroj obživy pre chudobnú rodinu. Tiež môžete darovať humanitárny balíček, montérky alebo podporiť učenie.

Zdroj: skutocnydarcek.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: skutocnydarcek.sk
Zdieľať na Facebooku