25.09.2023, meniny má
22. novembra 2022

Dnes začína druhý ročník pretekov Slovak eCUP, v ktorých zabojuje aj ŠK Cyklo-Tour Sereď

Dnes začína druhý ročník pretekov Slovak eCUP, v ktorých zabojuje aj ŠK Cyklo-Tour Sereď
Zdroj: FB ŠK Cyklo-Tour Sereď
reklama

Slovenský pohár v e-cyklistike začal svoj prvý ročník v decembri 2021.  Nasledovali 1. majstrovstvá Slovenskej republiky v marci 2022. V tomto roku bude Slovenský zväz cyklistiky organizovať už druhý ročník pretekov Slovak eCUP 2022 – 2023.

Ide o sériu virtuálnych cyklistických pretekov, ktoré sa konajú na platforme ROUVY. Pretekať sa bude na takzvaných smart trenažéroch. V rámci tohto online podujatia sa bude zároveň bojovať o dres majstra Slovenska pre rok 2023.

Prvé kolo začína už dnes večer

Začína sa séria pretekov Slovak eCUP,  ktorá je po minuloročnom úspechu pokračovaním pretekov verzie V4 eCUP. Zimnú cyklistickú sezónu si tak môžete spestriť počas nasledujúcich štyroch kôl. Najlepších 20 cyklistov postupuje na 2. majstrovstvá Slovenska v e-športe.

Seredský ŠK Cyklo-Tour Sereď bude aj v tomto roku bojovať o tie najvyššie priečky. Minulý rok bola úspešnou jazdkyňou z ich klubu Martina Hudáková, ktorá sa prebojovala až na 1. majstrovstvá SR.

reklama

Počas mesiacov november až január sa uskutočnia preteky na smart trenažéroch. Pretekať sa bude v štyroch kvalifikačných kolách. Trasy jednotlivých pretekov sú už dané. Výhodou sú však domáce podmienky, ktoré si každý pretekár môže vytvoriť sám podľa seba – jazdiť totiž môžete vo svojej obývačke.

Štartovné je bezplatné a pretekári majú možnosť využiť voucher na 30 dní jazdenia zadarmo (podmienkou je mať zriadený účet na portály ROUVY.com).

Zdroj: FB ŠK Cyklo-Toour Sereď

Termíny konania pretekov

  • 22. 11. 2022 Pierre Baguette e-race, Transylvánia|Rumunsko
  • 06. 12. 2022 MTBIKER e-race, Secăria|Rumunsko
  • 20. 12. 2022 Monk NUTRITION e-race, Colorado|USA
  • 03. 01. 2023 Cofidis e-race, Mount Parnitha|Grécko
  • 15. 01. 2023 Druhé e-Majstrovstvá Slovenskej republiky, trasa ešte len bude predstavená

Preteky štartujú vždy o 18.00 hod. a registrácia je možná najneskôr do 17.00 hod. daného pretekárskeho dňa. Prihlásiť sa na preteky môžete kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: FB ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: FB ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: FB ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroje: cyklosered.sk, FB ŠK Cyklo-Tour Sereď, cyklistikaszc.sk
Zdieľať na Facebooku