16.04.2024, meniny má
18. decembra 2021

Sobotňajší zápas medzi ŠKF Sereď a Spartak Trnava sa skončil výsledkom 0:1. Aj napriek tomu sme si vo Fortuna lige vybojovali siedmu priečku

Zdroj: FB ŠKF Sereď

Dnešný zápas ŠKF Sereď a Spartak Trnava sa skončil výsledkom 0:1. O víťazstvo pre Trnavu sa postaral Seredčan Hučko.

Zápas posledného jesenného kola Fortuna ligy medzi ŠKF Sereď a Spartak Trnava sa skončil výhrou Trnavčanov. Jediný gól padol v 8. minúte, kedy Seredčan Tomáš Hučko nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete.

Zápas sa síce odohrával v Trnave, ale ako domáci tím paradoxne vystupovalo družstvo zo Serede. Úvod zápasu patril tímu Trnavy.

Už v prvých minútach sa dostali k rohovému kopu Procházku. Jeho prihrávku hlavičkoval Bamidale, ktorý strelil tesne nad bránu domácich. Aj v ďalších minútach sa pri lopte držali primárne hráči Spartaku. Ich úvodná snaha sa im vrátila prostredníctvom trochu nešťastného gólu do siete Seredčanov. Bamidele kolmicou prihral do behu Boatengovi, ktorý takmer z úrovne bránkovej čiary prihrával pred bránu na nabiehajúceho spoluhráča.

Ten sa však do koncovky nedostal, pretože ešte pred ním zasiahol v sklze Tomáš Hučko a nešťastne si zrazil loptu do vlastnej siete. Do akcie sa však v 26. minúte dostali aj hráči ŠKF Sereď. Pri ich útoku smerom dopredu mala vystrelená lopta nájsť hlavu Yaa, ten však v hlavičkovom súboji neuspel. Lopta sa dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ tvrdo vypálil Mićin, bránu ale prestrelil. Ten sa do útoku opäť dostal o šesť minút, ani na druhýkrát ale nedokázal gólovo zakončiť.

Na konci polčasu prišlo k menšej potýčke medzi domácim Popovićom a hráčom Spartaku Trnava Savvidisom. Obaja hráči dostali žltú kartu, no v 45. minúte sa do šartvátky zaplietol aj domáci Roberto Dias, ktorý dostal červenú kartu a zo zápasu bol vylúčený – pravdepodobne za nepekné slová pre hlavného rozhodcu. Tým sa prvý polčas skončil.

Druhý polčas začala na lopte Trnava. Už v 48. minúte výborne zakročil C. Popović, ktorý zabránil veľkej šanci na ďalší gól do siete Serede.

Celkovo však Seredčania v druhej polovici zápasu zvýšili svoju aktivitu a útočnosť. Keďže ale dlhý čas nedokázali skórovať, začali hrať riskantnejšie. Práve kvôli tomu sa do ďalšej šance dostali Trnavčania v 88. minúte, kedy strieľal Grič. Oproti sebe mal ale Chudého, ktorý jeho taktickú strelu vychytal. Krátko po predĺžení Sereď zahrávala priamy kop z ľavej strany od postrannej čiary. Do šestnástky išiel aj brankár Chudý, ktorému nechýbalo veľa, aby sa v dobrej pozícii dostal k hlavičke.

Napriek značnej snahe domáceho tímu o zvrátenie výsledku sa im to nepodarilo, a tak sa zápas skončil víťazne pre Spartak Trnava.

Týmto výsledkom Sereď zostáva na 6. priečke s 23 bodmi na konte, s bilanciou tri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry.