21.05.2024, meniny má
12. septembra 2023

Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Seredi prinesú prednášky, tanečný program v historických kostýmoch aj koncert barokových hudobných nástrojov

Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Seredi prinesú prednášky, tanečný program v historických kostýmoch aj koncert barokových hudobných nástrojov
Zdroje: seredsity.sk/FB Fringia
reklama

Mesiac september je na Slovensku venovaný Dňom európskeho kultúrneho dedičstva, do ktorých sa pravidelne zapája aj Mestské múzeum v Seredi.

Aj tento rok si seredské múzeum pripravilo zaujímavý program a spolu s OZ Literárna Galanta a OZ Vodný hrad pozýva všetkých záujemcov do Bastiónu Seredského kaštieľa.

Oslava výročia

Pri príležitosti 450. výročia príchodu evanjelického kazateľa, spisovateľa a kníhtlačiara Petra Bornemiszu do Šintavy sa v piatok 22. septembra 2023 o 16.00 hod. uskutoční v Bastióne spomienkové podujatie.

Tejto téme budú venované prednášky Anny Jónásovej, Zity Perleckej, Judity Kontárovej, Jany Cabadajovej a Rastislava Petroviča. Následne budú uvedené do života publikácie Sila tlačeného slovaBibliografia Petra Bornemiszu, ako aj výstavy Peter Bornemisza a Turzovci, nositelia kultúry a vzdelanosti v Seredi a Šintave.

reklama

Zdroj: Mária Diková

Hudba, tanec, zaujímavosti

V sobotu 23. septembra 2023 bude od 15.00 hod. pripravený tanečný program OZ Fringia v historických kostýmoch pod názvom Na Turzovskom panstve a o 16.00 hod. koncert Ensemble Thesaurus Musicum Farby barokovej Európy.

Po koncerte sa o 17.00 hod. uskutoční prednáška historičky Tünde Lengyelovej Bosorácke procesy na Šintavskom panstve a o 18.00 hod. prezentácia 25 rokov od založenia Občianskeho združenia VODNÝ HRAD v Seredi.

Mestské múzeum v Seredi prosí, aby ste potvrdili vašu účasť na podujatiach (zvlášť v piatok a v sobotu) telefonicky na 0950 894 373 alebo e-mailom na muzeum@sered.sk.

Zdroj: Mária Diková

Zdroj: Mária Diková

Zdroje: Mária Diková, vedúca Mestského múzea – Fándlyho fary v Seredi
Zdieľať na Facebooku