24.06.2024, meniny má
10. septembra 2023

Patanské ochotnícke divadlo Pathália si opäť pripravilo interpretáciu klasického diela Jozefa Gregora Tajovského Ženský zákon

Patanské ochotnícke divadlo Pathália si opäť pripravilo interpretáciu klasického diela Jozefa Gregora Tajovského Ženský zákon
Zdroj: FB Patanské ochotnícke divadlo Pathália/seredsity.sk
reklama

Pokiaľ máte chuť na dávku divadelného umenia, nemusíte za ním chodiť ďaleko. Ochotnícke divadlo z Paty si pre vás pripravilo fantastické predstavenie. Ide o klasiku Ženský zákon, ktorá bola prvým predstavením divadla Pathália.

Príďte podporiť miestne divadlo a hercov, pozrieť si ich interpretáciu klasického diela Jozefa Gregora Tajovského, ktoré patrí k jedným z jeho najhranejších v divadelnom prevedení.

Divadlo s hudobným doprovodom Klubu dôchodcov Pata

Patanské ochotnícke divadlo Pathália vzniklo v roku 2021. Ich prevedenie veselohry Ženský zákon si budete môcť pozrieť opäť v nedeľu 8. októbra 2023 o 17.00 hod. v seredskom dome kultúry. Cena vstupného je šesť eur a lístky si môžete zakúpiť v predpredaji aj prostredníctvom tohto odkazu.

Svoje herecké umenie na javisku predvedú Barbora Javorová, Mária Tóthová, Anna Borzová, Vladimíra Kučerová, Ema Takáčová, Branislav Korec, Milan Korec, Daniel Varga a Matúš Kučera. Scenár pochádza z pera Jarmily Kataríny Lehoczki a prešiel kontrolou Oľgy Vaškovej. Divadelnú hru bude doprevádzať hudba Klubu dôchodcov Pata pod vedením Ireny Búranovej.

reklama

Príbeh sleduje osud Zuzy Javorovej a Mary Maleckej, ktorých tvrdohlavosť vyvolá nečakaný konflikt medzi vlastnými rodinami i deťmi. Nechýba tu ani klebetnica Dora, ktorá sleduje najmä svoje vlastné záujmy. Výsledkom sú rozbúrené emócie a nečakané skúšky rozumu a lásky.

divadlo

Zdroj: Dom kultúry Sereď

 

Zdroje: seredsity.sk, Dom kultúry Sereď
Zdieľať na Facebooku