20.06.2021, meniny má
29. júla 2020

Dokážeme spoločne vyzbierať posledných 730 eur pre NIKOLKA o.z.? Aj vďaka vám získajú hendikepované deti nové vybavenie

Dokážeme spoločne vyzbierať posledných 730 eur pre NIKOLKA o.z.? Aj vďaka vám získajú hendikepované deti nové vybavenie
zdroj: nikolkaoz.sk
reklama

Občianske združenie NIKOLKA už 5 rokov pomáha deťom so zdravotným znevýhodnením. Zameriavajú sa na detičky zo Serede a jej okolia. Organizujú rôzne charitatívne podujatia, pričom celý výťažok vždy rozdelia rodinám s hendikepovanými detičkami. Zapájajú sa do rôznych zbierok, pomáhajú aj sociálne slabším rodinám zbierkou potravín, šatstva a hygienických potrieb. Teraz však potrebujú trošku pomoci od vás.

Napriek neblahému osudu pomáhajú aj ostatným

Impulzom pre založenie združenia bola dcérka Nikolka, ktorá má 9 rokov. Narodila sa predčasne a následkom mnohých komplikácií bojuje Nikolka aj s rodičmi s diagnózami detská mozgová obrna a autizmus. Nikolka nerozpráva, nebehá a nehrá sa ako jej zdraví rovesníci. Stále používa plienky a je kŕmená. Nikolka má aj sestru, a to staršiu Simonku, ktorá tiež nemala to šťastie narodiť sa zdravá a kvôli zle vyvinutým črevám má za sebou 4 operácie, po ktorých jej chýba časť tenkého a polovica hrubého čreva. Keďže rodičia sami vedia, aká náročná je starostlivosť o dieťatko s viacnásobným postihnutím, rozhodli sa pomáhať aj ďalším rodinám s podobným osudom. Viac si môžete prečítať aj na stránke OZ Nikolka.

Bezbariérový prístup dosiahnu aj vďaka vám

S Nikolkou alebo s akýmkoľvek iným dieťatkom s viacnásobným postihnutím, nemôžu ísť rodičia do bežných detských kútikov. Preto chcú vytvoriť bezpečný a pokojný priestor. Priestor,  kde si deti môžu špeciálnymi pomôckami stimulovať svoj zrak, hmat, sluch, vestibulárny systém a posilniť svalstvo prostredníctvom terapií a rehabilitácie.

Preto vás OZ Nikolka prosí o pomoc s rekonštrukciou priestorov. Konkrétne ide o vybudovanie bezbariérového prístupu do budovy.

Keďže sa priestor OZ Nikolka nachádza na zníženom prízemí pod úrovňou terénu a do priestoru viedli schody, projektanti spolu so statikom vypracovali patričné riešenie. Pozostáva z dvoch bezbariérových rámp. Prvá sa nachádza vonku, preto je potrebné aj zastrešenie, aby bola bezpečná za každého počasia. Druhá menšia bude v samotnom centre vo vnútri budovy. Z dôvodu vymurovania vnútornej rampy je potrebné vybúranie časti priečok a osadenie oceľových nosníkov. Suma potrebná na bezbariérové rampy je 5000 eur. Do vyzbierania tejto sumy im chýba ešte 730 eur.

Denné centrum, zdroj: nikolkaoz.sk

Čo ich ešte čaká?

S pomocou od ostatných ľudí dokázali už väčšinu naplánovaných vecí. Napríklad prenajať miesto od mesta Sereď, vypracovať projekt na rekonštrukciu priestoru, vypracovať statický posudok, odstránili zo stien všetky omietky, pretože budova pred vykonaním izolácie vlhla.

Ďalej vypratali a vyčistili priestory, vykosili okolie centra, odstránili nefunkčnú a zastaralú elektroinštaláciu, domurovali stavebné otvory na nosných priečkach, vybúrali časť schodiska, vytvorili parkovacie miesto pre zdravotne ťažko postihnutých a aj veľa ďalšieho.

Ak sa vyzbierajú peniaze aj nad rámec cieľovej sumy, vašu podporu použijú aj na financovanie potrieb pre malých bojovníkov alebo nasledovných prác:

  • nové omietky stien, vybudovanie priečok, osadenie sadrokartónových dosiek,
  • kompletná elektroinštalácia, vytvorenie podružného merača,
  • montáž novej kanalizácie a zdravotechniky,
  • vybudovanie sociálneho zariadenia s bezbariérovou kúpeľnou a WC,
  • vybavenie denného centra.

Projekt zastrešuje Startlab

Startlab je platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty. Vy ako darca môžete podporiť verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške. Prispieť môžete aj v minimálnej výške, ak máte záujem o konkrétne poďakovanie. Ako prejav vďaky vyjadrenej autorom si môžete zvoliť jednu z možností, ktorú autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane sa darcom ich dary vrátia v plnej výške.

Viac informácií o možnostiach ako prispieť Dennému centru Nikolka si môžete prečítať priamo na stránke Startlab.sk.
Veríme, že na takúto vec sa podarí vyzbierať potrebná suma a detičky so zdravotným znevýhodnením z nášho mesta aj okolia sa budú môcť bezpečne stretávať na takomto mieste.

zdroj: startlab.sk

Nikolka na terapii, zdroj: nikolkaoz.sk

Podporte článok a zbierku pre OZ Nikolka zdieľaním.

Zdroje: startlab.sk, nikolkaoz.sk
Zdieľať na Facebooku