24.06.2024, meniny má
11. júla 2018

Dom kultúry v Seredi sa pomaly nielen rekonštruuje, ale aj vyfarbuje

reklama

Možno ste už zaregistrovali informáciu, že estrádna sála nášho Domu kultúry prechádza rekonštrukciou. Vymenili sa staré kovové okná za plastové a pribudnú aj žalúzie. Samozrejme sa vymenili aj bočné dvere, ktoré spôsobovali, že hlavne počas zimných mesiacov zo sály unikalo teplo a cez dvere zafukovalo dovnútra.

Veľmi nás teší, že sa nezabudlo ani na vymaľovanie priestorov a opravu tanečného parketu, na ktorom ste si niekedy naozaj mohli otestovať vaše členky. Dúfame, že výmena podlahy, následné brúsenie a lakovanie parkiet nám zabezpečí komfortnejší spôsob ako sa zabaviť so svojimi priateľmi na rôznych akciách.

Pod vyfarbením sme ale hlavne rozumeli veľmi milú aktivitu viacerých dobrovoľníkov, ktorí neváhali využiť svoj voľný čas a pridať ruku k dielu. Ako ste si určite všimli, fasáda kultúrneho domu ešte pamätá minulé storočie a práve naši dobrovoľníci sa to rozhodli zmeniť. Poďakovanie patrí aj riaditeľovi Domu kultúry Františkovi Čavojskému, ktorý na túto milú akciu pristúpil a pomohol ako sa len dalo. Taktiež ďakujeme Danke Matuškovej, ktorá celé maľovanie zorganizovala. Nemôžeme zabudnúť poďakovať ani prvým maliarom či maliarkam a teda Mirke Dudášovej Sabovej a všetkým zúčastneným členom komunitného centra Priestor + celému dievčenskému kolektívu mladých dobrovoľníčok.

reklama

Samotné kresby, ktoré vidíte na fotkaćh symbolizujú prvky hudby, tanca, folklóru alebo umenia. Čo lepšie symbolizuje dom kultúry?:) My sa veľmi tešíme, že máme v Seredi ľudí, ktorí namiesto namietania a frfľania radšej zoberú do rúk štetec a spravia niečo pekné nielen pre mesto ale aj pre každého z nás. Ako nám povedali sami dobrovoľníci, veľmi radi privítajú každého, kto by s nimi chcel spraviť toto mesto krajším.

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

 

Zdieľať na Facebooku