04.03.2024, meniny má
23. januára 2024

Druholigoví muži z BK Lokomotíva Sereď v sobotnom zápase úspešne zdolali súpera z Trnavy

Druholigoví muži z BK Lokomotíva Sereď v sobotnom zápase úspešne zdolali súpera z Trnavy
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

V sobotu odohrali basketbalisti BK Lokomotíva Sereď niekoľko zápasov na domácej palubovke aj mimo nej. Jedným z domácich zápasov, ktoré sa odohrali v Športovej Hale Alberta Kudelu bol zápas 2. ligy mužov medzi BK Lokomotíva Sereď – MBK Slávia Trnava.

Ako prebiehal tento zápas, s akým výsledkom skončil a čo ňom povedal tréner družstva Peter Takáč?

Vyjadrenie trénera Petra Tkáča:

„V sobotu sme nastúpili na prvý zápas odvetnej časti 2. ligy mužov proti súperovi z Trnavy. Septembrový zápas s Trnavou bol úplne prvým zápasom mužov po prechode z juniorskej súťaže, zápas sme prehrali o 35 bodov. Domáci zápas bol niečom úplne inom. Zápas sme začali vynikajúco šnúrou 12:3, načo súper reagoval time-outom. Obraz hry sa však nezmenil, celý zápas sme viedli, dodržovali taktické pokyny, dreli pod košom a v obrane. Polčas sme vyhrali o 4 body. Po polčase sme sa nezbláznili ako v zápasoch s Ivankou a Holíčom, stále sme hrali svoju hru a nakoniec sme zvíťazili o 5 bodov.

Zdroj: Karin Henčeková

reklama

Som veľmi rád za vyhratý zápas s ťažkým súperom a verím, že nás to nakopne k ďalšej práci. Chalani si postupne osvojujú základné prvky mužského basketbalu a napriek extrémne chýbajúcim skúsenostiam, dokážeme poraziť aj súperov z hornej časti tabuľky. Chalanom gratulujem k tretej výhre, som si istý, že ak budeme pokračovať v nasadení a v snahe sa zlepšovať, budeme útočiť na Top 4 umiestnenie v mužskej súťaži. Zároveň sa chcem osobitne poďakovať divákom za podporu nášho tímu, návštevnosť našich domácich zápasov je v 2.lige unikátna. Verím, že chalani v ďalšom domácom zápase s Partizánskym opäť ukážu svoj talent a pokrok.“

Ak ste po prečítaní posledných riadkov dostali chuť pozrieť si zaujímavý basketbalový zápas, môžete tak urobiť už túto sobotu 27. januára 2024, kedy kadetky U17 v skupine Západ odohrajú zápas medzi BK Lokomotíva Sereď – Piešťanské Čajočky. Hráčky sa proti sebe postavia o 10.00 hod. v ŠH Alberta Kudelu v Seredi.

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

 

Zdroje: seredsity.sk, Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku