08.04.2020, meniny má
16. januára 2020

Družstvá BK Lokomotíva Sereď stihli za dva víkendy odohrať 11 zápasov

Družstvá BK Lokomotíva Sereď stihli za dva víkendy odohrať 11 zápasov
Zdroj: BK Lokomotíva Sereď
reklama

So začiatkom nového roka nezaháľali ani naši basketbalisti a družstvá BK Lokomotíva Sereď už stihli počas prvých dvoch januárových víkendov odohrať niekoľko zápasov.

Mladšie minižiačky – novoročný turnaj v Banskej Bystrici

2. miesto
Trénerka: Stanislava Henčeková

4. januára 2020 vycestovali mladšie minižiačky na turnaj do Banskej Bystrice a hoci sme museli veľmi skoro vstávať, pred zápasmi sme sa pripravovali naozaj zodpovedne. Prvý zápas sme odohrali proti družstvu z Ružomberka, ďalší proti družstvu Bystrica Red, Bystrica White a posledný proti družstvu zo Starej Turej. Skončili sme na 2. mieste.

Dievčatá si zápasy užívali, hoci najviac ich potrápil súper zo Starej Turej. Potešili svojou bojovnosťou a spoluprácou na ihrisku, popracovať musíme na obrane. Spolu s trénerkou ďakujú rodičom za podporu a vytváranie príjemnej atmosféry.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Žiaci U14 – II. Turnaj celoslovenskej ligy A

BK Lokomotíva Sereď – RIM Basket Košice 50:58 (18:11, 28:27, 42:40)
BK Lokomotíva Sereď – MBA Prievidza 40:50
MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď 55:43
Tréner: Martin Bosý

V piatok 10. januára 2020 vycestovali žiaci na 2. turnaj v poradí celoslovenskej nadstavbovej súťaže žiakov do Žiaru nad Hronom. V zápasoch sme sa chceli prezentovať zlepšenými obrannými činnosťami, rýchlym protiútokom a kolektívnou hrou na oboch koncoch ihriska. Akonáhle sme boli schopní mať takýto prejav, dokázali sme potrápiť aj ašpirantov na tohtoročný titul – Žiar nad Hronom či Prievidzu.

V zápasoch sme predviedli aj niekoľko oku lahodiacich kombinácií, ktoré všetci odmieňali potleskom. Nanešťastie toto vydržalo len v niektorých úsekoch a súperi sa hneď chopili príležitostí a trestali každé naše  zlé rozhodnutie. Čo sa týka bojovnosti a agresivity je tu veľký priestor na zlepšenie. Naše družstvo však preukázalo veľký progres od zápasu k zápasu a je pre nás veľkou motiváciou, výhodou a cennou skúsenosťou hrať proti takýmto družstvám. V piatok sme odohrali zápas proti družstvu z Košíc a v sobotu sme si zmerali sily s družstvami zo Žiaru nad Hronom a z Prievidze.

Za predvedené výkony, prínos energie pre družstvo a bojovnosť na oboch koncoch ihriska si určite zaslúži pochvalu zlepšujúci sa Mizera. Bodovo nás na striedačku ťahali Vranovič s Česárom, v obrane neúnavní a pracujúci Gavora, Turong Hai Duc a Majerník. Svoje možnosti naznačil nechybujúci Štefanek a stále o dva roky mladší Kiss. Po vážnych zdravotných problémoch začína do zápasov zasahovať Sárkány.

Mladšie minižiačky v Nitre

BKM Junior UKF Nitra – BK Lokomotíva Sereď 59:18
Trénerka: Stanislava Henčeková

V sobotu 11. januára 2020 vycestovali mladšie minižiačky do neďalekej Nitry. Zápas sme začali veľmi zle. Dievčatá vôbec nerešpektovali pokyny a podľa toho aj vyzerala hra. Nevedeli sme brániť a ani vniknúť a vystreliť na kôš. Super nás prekonal vo všetkých činnostiach. Zápas sme prehrali.

1. liga Starší žiaci

BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Handlová 97:75 (22:18, 47:32, 72:47)
BK Lokomotíva Sereď – MBA Prievidza 57:67 (13:27, 23:41, 44:53)
Tréner: Patrik Sarna

V prvý hrací víkend v novom roku (11. – 12. 1. 2020) sme doma privítali rivalov z Hornej Nitry. V sobotu sme nastúpili proti Handlovej a prvý polčas zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Neboli sme však dostatočne agresívni, aby sme súperovi unikli výraznejším bodovým rozdielom. To sa nám podarilo až v tretej štvrtine, keď sme vďaka koncentrovanej a vysunutej obrane získali niekoľko lôpt a zakončovali rýchlym protiútokom na druhej strane. Z pohľadu útoku sme odohrali výborný zápas, no musíme popracovať na obrane 1 na 1 a základných obranných herných činnostiach.

V nedeľu sme s Prievidzou opäť zaspali úvod stretnutia a čakali, s čím príde súper. Nedôsledný prístup zapríčinil, že súper premenil každú strelu spod koša hneď v úvode zápasu bez výraznejšieho odporu našich hráčov. Koncom druhej štvrtiny sme konečne začali pracovať, no náskok súpera bol už príliš vysoký a nemali sme sily skóre v druhom polčase otočiť. Vďaka hrozivo nízkemu percentu streľby a nedôslednej obrane sme si tak pripísali ďalšiu prehru. Verím, že sa z toho slabého úvodu poučíme a v ďalších zápasoch budeme pracovať od prvej sekundy.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Mladšie žiačky

ŠBK Šamorín – BK Lokomotíva Sereď 81:34 (42:17)
ŠBK Šamorín – BK Lokomotíva Sereď 82:36 (39:19)
Tréner: Miloš Procházka

V sobotu 11. januára 2020 odohrali mladšie žiačky dva zápasy proti družstvu zo Šamorína. A hoci dievčatá zo Šamorína vyhrali vysoko a zaslúžene, naše hráčky im nedarovali ani bod zadarmo. Bojovali oba zápasy aj za nepriaznivého stavu, každá hráčka zahrala minimálne svoj štandard. Hrali sme celoplošný basketbal. Problémy sme mali v hre smerom do hĺbky, s výškou súpera a hlavne v doskakovaní a, bohužiaľ, niekedy aj v základoch basketbalu. Rozhodne sme však zanechali dobrý dojem.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

      Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku