02.10.2023, meniny má
5. septembra 2023

Družstvo kadetiek BK Lokomotíva Sereď získalo na medzinárodnom turnaji Jersey Cup 2023 v Brne druhé miesto

Družstvo kadetiek BK Lokomotíva Sereď získalo na medzinárodnom turnaji Jersey Cup 2023 v Brne druhé miesto
Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket
reklama

V prvý septembrový víkend (1. 9. – 3. 9. 2023) vycestovalo seredské družstvo kadetiek U17 na medzinárodný turnaj do Brna. Ako uvádza BK Lokomotíva na svojej facebookovej stránke, turnaj bol organizovaný pre kategóriu žien, junioriek a kadetiek.

V kategórii, v ktorej súťažili aj seredské kadetky, sa turnaja zúčastnilo päť družstiev, konkrétne domáce KP Brno, Žabiny Brno, Slovan Bratislava, MBK Ružomberok a už spomínané kadetky z BK Lokomotíva Sereď.

Pre naše seredské hráčky znamenal tento turnaj nielen veľkú príležitosť, ale aj skúsenosť a zároveň bol skvelou „bodkou“ za letnou prípravou v podobe prípravných zápasov proti kvalitným družstvám. Turnaj sa hral formou každý s každým, z čoho malo vzísť konečné umiestnenie. Seredské kadetky nakoniec obsadili krásne druhé miesto.

Vyjadrenie Zuzky Vaculčiakovej k turnaju

„V piatok sme vycestovali na náš prvý tohtosezónny turnaj do Brna. Po letnej zápasovej pauze nás tam čakali prípravné zápasy, do ktorých sme išli pretaviť všetky veci, na ktorých sme celý august pracovali. Odohrali sme tam štyri kvalitné zápasy s dvoma českými a dvoma slovenskými súpermi.

reklama

Počas celého turnaja sme do zápasov vstupovali s elánom, nasadením a s chuťou pobiť sa o čo najlepší výsledok. Toto boli taktiež aj naše prvé zápasy, kde nás doplnili nové štyri hráčky, ktoré veľmi dobre zapadli do nášho kolektívu, či už na zápasoch, alebo mimo nich.

Z tohto turnaja sme si odniesli ďalšie nové skúsenosti a taktiež pekné konečné 2. miesto, ale aj činnosti, na ktorých budeme musieť ešte popracovať, ako napríklad obranné či útočné doskoky. Verím, že na všetkých nedostatkoch ešte spolu čo najlepšie popracujeme a v najbližších zápasoch bude znovu vidieť progres.“

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Prehľad zápasov

  • Piatok 1. 9. 2023; 17.15 hod.

BK Lokomotíva Sereď – KP Brno 69:58

  • Sobota 2. 9. 2023; 11.00 hod.

BK Lokomotíva Sereď – MBK Ružomberok 44:74

  • Sobota 2. 9. 2023; 18.15 hod.

BK Slovan Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 34:49

  • Nedeľa 3. 9. 2023; 12.00 hod.

Žabiny Brno – BK Lokomotíva Sereď 63:56

Konečné umiestnenie

  1. MBK Ružomberok
  2. BK Lokomotíva Sereď
  3. KP Brno
  4. Žabiny Brno
  5. BK Slovan Bratislava

Do All Stars turnaja sa z nášho družstva dostala Cleo Hrnčiariková.

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Vyjadrenie našej Kiky Liptákovej k turnaju

„Na prvý tohtoročný turnaj sme sa veľmi tešili. Proti týmto českým tímom sme ešte nehrali a bola to pre nás veľká neznáma. Chceli sme sa prezentovať rýchlym basketbalom, čo sa nám v niektorých úsekoch darilo.

Okrem zápasu s Ružomberkom sme v ostatných zápasoch predviedli bojovný basketbal. Niekedy nám chýba skoncentrovať sa na celý zápas, a preto zápas nedotiahneme do víťazného konca.

Jednoznačne sa musíme zlepšiť na obrannom doskoku a odstavovaní hráčok. Už teraz sa všetky tešíme na ďalší turnaj v Piešťanoch, kde si zmeriame sily s ďalšími súpermi.“

Vyjadrenie trénera Martina Bosého k priebehu a organizácii turnaja

„Na turnaji sme odohrali štyri zápasy, v ktorých sme sa mali utvrdiť v nastavených obranných alebo útočných činnostiach. Hlavným aspektom nášho prejavu mala byť agresivita v obrane a z útočných činností to mala byť rýchlosť v protiútoku a aktívna hra 1:1.

Vyžadovaním týchto činností sme docielili to, že v našej hre sa začali objavovať tak protiútok, ako aj agresivita v obrane, za čo sme veľmi radi. V zápasoch sme síce mali skvelé momenty, ktoré striedali výpadky v našom výkone, ale sme na začiatku sezóny, takže o kontinuite herného výkonu družstva ťažko rozprávať.

Môžeme ale s určitosťou povedať, že v zápasoch bolo viac než dosť úsekov hry, ktoré sa približovali trendu, ktorým sa chceme uberať. Extra bonus mal pre nás tento turnaj v tom, že premiéru si u nás odkrútili Tami Buchová, Hanka Hrnčírová, Nela Drimajová a Iva Chovancová. Vyzerá to tak, že sa formuje dobrá partička cieľavedomých dievčat.

Domov sme si okrem poznatku činností, v ktorých máme vážne nedostatky, priniesli aj pekné druhé miesto na kvalitne obsadenom turnaji. Teraz bude veľmi dôležité, aby sme dobre nastolené tempo, pracovitosť a dochádzku na tréningový proces udržali naďalej a postupne sa pripravovali a zlepšovali individuálne a tímovo. Ďakujeme súperom za dobré zápasy a domácemu KP Brno za pozvanie a super zorganizovaný turnaj.“

My v redakcii, samozrejme, kadetkám BK Lokomotíva gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch.

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď/kpbrnobasket

Zdroje: FB BK Lokomotíva Sereď/Martin Bosý
Zdieľať na Facebooku