19.04.2024, meniny má
4. septembra 2023

Milan Tadeáš Jobek zo Šúroviec, 18-ročný hokejový reprezentant Slovenska, mieri do zámoria

Milan Tadeáš Jobek zo Šúroviec, 18-ročný hokejový reprezentant Slovenska, mieri do zámoria
Zdroj: FB Milan Tadeáš Jobek
reklama

V dnešnom článku vám znova rozpovieme niečo málo o ďalšom mladom slovenskom talente, ktorý pochádza len z niekoľko kilometrov vzdialenej obce. Reč bude o športe, konkrétne o hokeji.

Projekt U18, centralizovaná príprava slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov, má svoje opodstatnenie. Ďalší hráč, ktorý v ňom pôsobil, mieri do USA. Nádejný útočník Milan Tadeáš Jobek si oblečie dres Idaho Falls Spud Kings.

V športe platí „čím skôr, tým lepšie“

„Na korčule som sa prvýkrát postavil ako 2-ročný, a to na kolieskové,“ spomína tento mladý talentovaný hokejista. Rodičia si všimli, ako veľmi ho to baví, a tak ho od cca štyroch rokov prihlásili na hokejové tréningy do Trnavy, kde trénoval dva roky.

Odtiaľ odišiel na zavolanie jedného z vtedajších trénerov hrávať do Trenčína. Po troch rokoch prestúpil do Piešťan a na tréningy vďaka bližšej vzdialenosti zo Šúroviec už iba dochádzal.

reklama

Po ďalších cca troch rokoch v Piešťanoch odišiel rozvíjať svoj talent po prvýkrát do zahraničia. Rok a pol hrával v susednom Česku za Hodonín, kde sa mu celkom darilo. Tam si ho všimli tréneri z Liberca a prišla zaujímavá ponuka. 

Zdroj: Milan Tadeáš Jobek

„Taká ponuka sa neodmieta,“ hovorí nádejný hokejista. A tak s obrovskou podporou rodičov a hlavne svojej mamy, ktorá ho sprevádzala aj tentokrát, začal hrávať v jednom z najlepších hokejových klubov v Čechách.

V reprezentácii ako 15-ročný

Do reprezentácie si ho po prvýkrát zavolali ako 15-ročného. To bol aj jeden z hlavných dôvodov neskoršieho ukončenia jeho pôsobenia v Čechách. V reprezentácii do 18 rokov si ho všimli tréneri z Nových Zámkov.

V lete 2022 dostal ponuku hrávať v najvyššej mužskej súťaži na Slovensku a prestúpil do HC Nové Zámky.

Zdroj: Milan Tadeáš Jobek

„Úprimne si veľmi užívam prácu s mladými hráčmi, pretože majú ten správny chtíč a chuť zlepšovať sa,“ uviedol vtedy na jeho adresu hlavný tréner Gergely Majoross.

Podľa jeho ďalších slov ide o perspektívneho hráča, ktorý má skúsenosti so seniorským hokejom, pôsobil v zahraničí a práve to mu pomáha zvládať tlak na svoju osobu oveľa lepšie.

Zdroj: hcnovezamky.eu

Napriek tomu, že kvôli zraneniu prišiel o účasť na tohtoročných majstrovstvách sveta, je aktuálny presun do zámoria ďalším obrovským posunom v kariére tohto mladého útočníka. „Mojím snom je zahrať si v najlepšej hokejovej lige na svete v NHL, lebo to sa podarí iba málo hokejistom,“ dodáva nakoniec 18-ročný talentovaný útočník.

Podľa rodinných príslušníkov je Milan Tadeáš Jobek veľmi húževnatý, vie ukázať bojovnosť, tvrdo drie a neustále sa zlepšuje. Všetci sú na neho nesmierne hrdí.

My mu spolu s ďalšími hokejovými fanúšikmi držíme palce a prajeme veľa úspechov v zámorí.

Zdroj: Milan Tadeáš Jobek

Zdroj: Milan Tadeáš Jobek

Zdroje: Milan Tadeáš Jobek, hokejka.sk, hockeyslovakia.sk, hcnovezamky.eu
Zdieľať na Facebooku