25.09.2023, meniny má
28. februára 2023

Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi štyri najlepšie družstvá na Slovensku

Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi štyri najlepšie družstvá na Slovensku
Zdroj: BK Lokomotíva Sereď/Ing. Marianna Grillová
reklama

O úspechoch nášho basketbalového klubu Lokomotíva Sereď vás pravidelne informujeme v našich článkoch. Seredských basketbalistov čakala hneď v úvode sezóny kvalifikácia medzi osem najlepších družstiev na Slovensku. Zvládli ju ukážkovo, keď sa im podarilo vyhrať všetkých päť zápasov.

Do základnej časti súťaže tak postúpili z prvého miesta. Ich cieľom bolo prebojovať sa do najlepšej skupiny, t. j. medzi štyri najlepšie družstvá na Slovensku a zabezpečiť si tak priamy postup na tohtoročné Majstrovstvá Slovenska.

Vynikajúca bilancia 17 výhier a dve prehry

Basketbalisti zo Serede odohrali v základnej časti súťaže 14 zápasov, z ktorých až 12 priviedli do víťazného konca. Celkovo tak v sezóne odohrali zatiaľ 19 zápasov s bilanciou 17 výhier a dve prehry. Zaslúžene vyhrali nielen kvalifikáciu, ale aj základnú časť najvyššej slovenskej ligy basketbalistov do 17 rokov.

O konečné prvé miesto základnej časti súťaže bojovali v priamom súboji proti aktuálnemu majstrovi Slovenska, družstvu Inter Bratislava. Zápas odohrali v utorok 21. februára 2023 na domácej palubovke v ŠH Sokolovňa v Seredi.

reklama

Komentár kapitána družstva Riša Sárkányho: „Do zápasu s Interom sme vstúpili s dobrou energiou a jasným cieľom vyhrať. Začali sme dobrou obranou, čo sa prenieslo aj do útoku, kde sme porážali hráčov z perimetra a vytvárali si tak dobré strelecké pozície. V druhej štvrtine sme poľavili hlavne v obrane a na doskoku. V útoku sme mali veľa nepresných prihrávok a zbrklých zakončení. Podobne to pokračovalo aj po polčase a súperovi sme tak dovolili, aby sa dostal až do 12-bodového vedenia. V poslednej štvrtine sme pritvrdili v obrane, čím sme si vytvorili viac úspešných protiútokov. V posledných minútach sme sa dostali do vedenia, ktoré sme si už udržali a ukázali sme, že chceme a vieme bojovať do poslednej sekundy a zobrali sme si veľmi dôležité víťazstvo.“

Komentár trénera Patrika Sarnu: „V utorok sme dohrávali posledný zápas základnej časti. S Interom Bratislava išlo o priamy boj o prvé miesto, preto sme očakávali veľmi atraktívny duel. Začali sme veľmi dobre. Najmä na obrannej polovici sme dokázali súperovi tvrdou obranou znepríjemniť zakončenie. V druhej štvrtine sa však súper začal presadzovať a čím tvrdšie hral Inter, tým mäkšie sme hrali my. Strácali sme sebavedomie a zbavovali sme sa zodpovednosti v zakončení. V druhom polčase sa naša hra opäť zlepšila, no, bohužiaľ, sme stále mali množstvo nepremenených šancí. Neskláňali sme však hlavy a do poslednej štvrtiny za stavu -11 v náš neprospech sme boli stále odhodlaní vyhrať. Akonáhle nám padlo aj z väčších vzdialeností, vliala sa nám krv do žíl a zápas sme zlomili na našu stranu. Chalani ukázali veľkého športového ducha a po tuhom 40-minútovom boji nakoniec zvíťazili.“

Úspechy v zahraničí

Nielenže kadeti zo Serede dosahujú výborné výsledky v slovenskej súťaži, ale nestrácajú sa ani v zahraničí. V Stredoeurópskej mládežníckej basketbalovej lige obsadili v základnej skupine 3. miesto a v apríli 2023 ich čaká finále tejto súťaže v Českej republike.

Prvý zápas v skupine medzi štyrmi najlepšími družstvami na Slovensku odohrajú naši kadeti v sobotu 4. marca 2023 o 16.00 hod. v ŠH Sokolovňa v Seredi proti úradujúcemu majstrovi Slovenska, družstvu Inter Bratislava. Všetkých vás pozývame na zápas, v ktorom sa bude určite na čo pozerať.

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď/Ing. Marianna Grillová
Zdieľať na Facebooku