15.12.2019, meniny má

Elegantná seredská vináreň s vinotékou vdýchne život Mlynárskej ulici. VinoDom je miesto nielen pre milovníkov vína

12. júna 2019
Elegantná seredská vináreň s vinotékou vdýchne život Mlynárskej ulici. VinoDom je miesto nielen pre milovníkov vína
ZDROJ: SEREDSITY.SK

O víne sa v dejinách napísalo mnoho vecí a odznelo veľa múdrostí. Klasici tvrdia, že víno je nápoj bohov či vo víne je pravda. Starí Egypťania boli presvedčení, že víno je darom boha Ozirisa, ktorý sa zrodil zo svojho popola rovnako, ako sa každý rok zrodí hrozno z viničového kra. V Seredi sa však čoskoro zrodí nové miesto pre všetkých milovníkov vína. Predstavujeme vám seredský VinoDom. Elegantná rodinná vináreň a vinotéka, ktorá otvára svoje dvere 20. júna 2019 na Mlynárskej ulici v Seredi. S našou redakciou sme mali možnosť nahliadnúť do VinoDomu ešte pred  jeho samotným otvorením. V článku sa dočítate, čím nás toto miesto očarilo.

Nech to už bolo v histórii akokoľvek, víno je súčasťou našej kultúry a zohráva dôležitú úlohu nielen pri slávnostných a spoločenských udalostiach, ale aj v každodennom živote. Aká by to bola romantická večera s našimi polovičkami, ak by sme si pri nej nevychutnali pohár kvalitného vína?

Vďaka svojej vášni k vínu a práci prešiel viac ako 400 vinárstiev

Za VinoDomom stojí Seredčan Marcel Kováč, ktorý svoje detstvo strávil v Sobraneckej vinohradníckej oblasti. Ako dieťa vyrástol vo vinárskom prostredí, pri pestovaní hrozna a výrobe vína pomáhal najprv dedovi a neskôr otcovi. Najviac času strávil v záhrade a vo vinici za domom. Hrozno a víno ho však nesprevádzalo len v detstve. Marcel totiž aj v súčasnosti pracuje ako obchodný poradca pre vinársku spoločnosť. Vinárom radí ako správne technologicky zariadiť vinárstvo a pomáha im pri výrobe vína.

Vďaka svojej práci dokonale pozná slovenské vinárske regióny, vinice a prednosti jednotlivých značiek. Ako profesionál, degustátor a nadšenec vína prešiel viac ako štyristo slovenských vinárstiev. Je to však iba zlomok vecí, ktoré ho viedli k tomu, aby si spolu s manželkou založili vlastnú vináreň. Hlavnou motiváciou je jeho láska k vínu a komunita ľudí, ktorí za ním stoja. Všetky svoje vedomosti chce teraz zúročiť vo vlastnom podnikaní.

Zdroj: Seredsity.sk

Vína, ktoré v obchode nekúpite. VinoDom ponúka stovky druhov vín zo Slovenska a zahraničia

Hlavným poslaním VinoDomu je priblížiť kvalitné slovenské vína seredskej verejnosti a regiónu. Tieto značky nenájdete tak ľahko v obchodných reťazcoch. VinoDom ponúka stovky druhov slovenských vín rôznej cenovej kategórie. Všetky však spĺňajú jednu vlastnosť – sú to poctivé a originálne slovenské vína. Samozrejme, pridanou hodnotou na porovnanie sú rôzne zahraničné vína z Argentíny, Čile, Španielska, Nového Zélandu, Portugalska, Francúzska a z ďalších krajín. Jedinou exkluzívnou značkou z Česka bude moravské víno Znovín Znojmo. Táto spoločnosť sa pýši výrobou 30 miliónov litrov ročne a je to jedna z vysoko uznávaných značiek. Chýbať samozrejme nebude ani celé portfólio sektov seredského Hubertu.

„Ako patriot si myslím, že by sme mali podporovať slovenské víno, ktoré má vysokú kvalitu, aj malé aj väčšie vinárstva. Naše vína sa totiž uplatňujú na najprestížnejších svetových súťažiach. Máme mnohé originálne vína, svet našu kvalitu oceňuje, ale povedomie musíme pozdvihnúť vo vlastnej krajine.“  Marcel Kováč, majiteľ

Zdroj: Seredsity.sk

Vína si vychutnáte v elegantnom interiéri VinoDomu so všetkým, čo k tomu patrí

VinoDom nie je len klasická predajňa, je to priestor, kde si víno vychutnáte a dozviete sa niečo nové. Miesto, ktoré vytvorí jedinečnú komunitu ľudí so spoločnou vášňou k vínu. V elegantne zariadenom interiéri si môžete posedieť, oddýchnuť a porozprávať sa so svojimi priateľmi alebo partnermi. Nápojový lístok bude ponúkať najmä rôznorodé chutné vína, ale tešiť sa môžete aj na  klasické nealkoholické nápoje a na kvalitnú kávu a čaje značky Julius Meinl alebo Sonnentor.

Pripravené budú aj gastronomické pochúťky ako teriny a paštéty, ktoré nemôžu pri pití vína chýbať. Víno a chuť mäsa rozplývajúceho sa na jazyku je predsa pochúťka ako pre kráľov. Skvelou správou je, že VinoDom disponuje nádvorím s altánkom. Čo viac si priať pre spoločné posedenie s priateľmi pri víne vo večerných letných hodinách priamo pod nebom?

VinoDom otvára 20. júna 2019. Nájdete ho na Mlynárskej ulici 69/10 v Seredi. Zdroj: Seredsity.sk

Otváracie hodiny VinoDomu budú od pondelka do štvrtka od 14:00 hod. do 21:00 hod. a v piatok a v sobotu od 14:00 hod. do 22:00 hod. Zdroj: Seredsity.sk

VinoDom chce spojiť komunitu nadšencov. Sereď ožije aj vďaka Vínnej uličke

VinoDom sa od štandardných predajní s vínom bude odlišovať v mnohých ďalších aspektoch. Jeden z nich bude aj vytváranie prostredia, v ktorom sa zákazníci dozvedia, čo ich o víne zaujíma. Riadené degustácie, ktoré bude VinoDom organizovať, naučia ľudí ako správne hodnotiť víno. Kvalitné víno nie je totiž iba pre profesionálnych degustátorov, aj obyčajný smrteľník sa dokáže naučiť rozoznať základné vlastnosti vína, jeho silné a slabé stránky. Správna degustácia a vinárska etiketa môže byť užitočná v rôznych situáciách. Či už ide o klasické večere s partnermi, stretnutia s priateľmi alebo slávnostné zhromaždenia, na ktorých môžete so svojimi vedomosťami zahviezdiť.

Okrem toho sa Seredčania môžu tešiť aj na unikátne podujatia, ktoré budú prebiehať vo VinoDome a na Mlynárskej ulici. Vínna ulička oživí ,,vínny život” mesta a spočívať bude v ochutnávke vín a špecialít. Občania si tak budú môcť urobiť pekný výlet za pohárom dobrého vínka priamo v našom meste a porozprávať sa o víne so svojimi obľúbenými vinármi.

Jedna z ďalších zaujímavých aktivít VinoDomu bude Seredský vínny spolok. Aktívna komunita milovníkov vína, ktorá bude spoločnými silami zastrešovať pravidelné vzdelávacie aktivity a výlety do rôznych vinárstiev. Členovia sa dozvedia okrem iného aj rôzne zaujímavosti o slovenskom vinárstve, o technológiách a problémoch pri výrobe vína. Obdobné stretnutia budú viesť profesionáli z praxe, ktorí majú s výrobou vína dlhoročné skúsenosti.

Kolektív VinoDomu sa od 20. júna 2019 teší na vašu návštevu a verí, že sa stretne aj s čitateľmi Seredsity.sk pri ochutnávke vín počas príjemných letných dní.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: VinoDom

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci so značkou VinoDom.

Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár