22.10.2020, meniny má
10. októbra 2020

Fakultná nemocnica v Trnave dostane od spoločnosti TIPOS 20 000 eur. Peniaze budú použité na vybavenie pre oddelenie COVID-19

Fakultná nemocnica v Trnave dostane od spoločnosti TIPOS 20 000 eur. Peniaze budú použité na vybavenie pre oddelenie COVID-19
Zdroj: trnavskyhlas.sk/pexels.com
reklama

Fakultná nemocnica v Trnave, ktorú nepochybne často navštevuje aj veľké množstvo Seredčanov, má ďalší dôvod na radosť. Len prednedávnom sme vám priniesli informáciu, že nemocnica sa dočká vlastného oddelenia MRI. V súčasnosti trnavské médiá informovali, že Fakultná nemocnica v Trnave dostane dar v hodnote 20 000 eur od lotériovej spoločnosti TIPOS.

TIPOS daruje nemocniciam až 200 000 eur

Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. sa rozhodla podporiť až 10 univerzitných a fakultných nemocníc sumou spolu až 200 000 eur. Medzi tieto vybrané slovenské nemocnice patrí aj tá v Trnave. Každá z nemocníc tak dostane 20 000 eur. Táto suma je určená na nákup potrebného vybavenia, prístrojov a na prípadné dobudovanie infraštruktúry v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

„Vnímame to ako naše poslanie. V tomto, pre všetkých ťažkom období, si uvedomujeme, že je nevyhnutné podávať pomocnú ruku tam, kde je to najnutnejšie a kde bude mať naša pomoc dosah na čo najviac ľudských životov. Zároveň chceme vhodným spôsobom podporiť hrdinov, ktorí dennodenne tieto životy zachraňujú.“ Povedal Marek Kaňka, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TIPOS.

Trnavská nemocnica nakúpi nové vybavenie na oddelenie COVID-19

Keďže v nemocniciach sa v súčasnej situácii museli vytvoriť oddelenia zamerané na ochorenie COVID-19, spoločnosť TIPOS sa rozhodla podať pomocnú ruku práve v tomto ohľade. Trnavská nemocnica darované financie použije na nákup terminálu s termočipom na meranie teploty a infúznej techniky pre oddelenie COVID-19. 

Terminál by mal byť v budúcnosti umiestnený na urgentnom príjme, kde uľahčí prácu triážnej sestry. Práve urgentný príjem je totiž vstupnou bránou do nemocnice, ktorou prichádzajú rôzni pacienti vrátane tých nakazených koronavírusom. Infúzna technika bude súčasťou oddelenia, na ktorom sú umiestnení pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19.

zdroj: fntt.sk

„Dar nám pomôže zabezpečiť vyššiu bezpečnosť a ochranu pre pacientov a doplniť vybavenie pre COVID oddelenie. Za poskytnuté finančné prostriedky kúpime terminál s termočipom na meranie teploty a infúznu techniku.“ Povedal Daniel Žitňan, riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave.

Žiadna zo slovenských nemocníc to počas pandémie koronavírusu nemá ľahké, preto aj finančný dar od spoločnosti TIPOS pomôže nemocniciam v boji s ochorením. Sme radi, že jednou z nemocníc, ktorá bude môcť nakúpiť potrebné vybavenie, je práve tá trnavská, ktorú často navštevujú aj Seredčania.

zdroj: pexels.com

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: trnavskyhlas.sk, trnava-live.sk
Zdieľať na Facebooku