24.06.2024, meniny má
7. februára 2020

Fantastické! Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi patrí medzi štyri najlepšie gymnáziá v Trnavskom samosprávnom kraji

Fantastické! Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi patrí medzi štyri najlepšie gymnáziá v Trnavskom samosprávnom kraji
GVMS
reklama

O seredskom gymnáziu vieme, že tu študovali úžasné osobnosti, pracujú v ňom skvelí učitelia a žiaci sa môžu detailnejšie zaoberať predmetmi, ktoré ich zaujímajú. Teraz jeho vysokú kvalitu definitívne potvrdili aj odborníci.

INEKO zverejnilo výsledky

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy – INEKO zverejnil v decembri 2019 rebríček stredných škôl za školský rok 2018/2019. Školy boli hodnotené na základe maturít, medzinárodných úspechov, zamestnanosti ich absolventov, výsledkov inšpekcie, výsledkov hodnotení žiakov a ďalších kritérií. Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď sa umiestnilo zo všetkých 20 gymnázií pôsobiacich v Trnavskom samosprávnom kraji na 4. mieste. Prvé tri miesta patria gymnáziám v okresných mestách, ktorých kapacita ďaleko presahuje tú našu. Sú to: Gymnázium P. Coubertina Piešťany (7,9), Gymnázium J. Hollého Trnava (7,7) a Gymnázium súkromné s vyučovacím jazykom maďarským Dunajská Streda (7,0). Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď získalo hodnotenie 6,4.

Veľkou výhodou sú moduly

Dôkazom kvality vzdelávania v 8-ročnom i v 4-ročnom štúdiu na našom gymnáziu je úspešnosť našich absolventov na vysokých školách nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. K výborným výsledkom iste napomáha aj to, že od tretieho ročníka majú študenti možnosť pracovať v moduloch, ktoré si vyberajú podľa toho, na akej vysokej škole chcú v štúdiu pokračovať. Získavajú vedomosti, ktoré im pomáhajú ľahšie sa dostať na vysokú školu a mnohé znalosti uplatnia aj počas vysokoškolského štúdia. Tieto úspechy motivujú naše gymnázium aj naďalej zvyšovať kvalitu vzdelávania.

Deň otvorených dverí na GVMS

Ako každý rok, aj tento si naše gymnázium pripravilo Deň otvorených dverí pre všetkých, ktorí si chcú pozrieť, ako to na škole vyzerá, funguje a aké možnosti ponúka štúdium. Konať sa bude 10. februára 2020 medzi 15.00 hod. až 17.00 hod. Aj touto cestou vás všetkých pozývame.

reklama

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Mgr. Ľubica Štefáková, Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď
Zdieľať na Facebooku