05.12.2021, meniny má
22. júna 2021

Fantastický DHL Sereďmaratón 2021 sa bude konať už o necelých sedem týždňov. Zasúťažiť si budú môcť aj vaše deti

Fantastický DHL Sereďmaratón 2021 sa bude konať už o necelých sedem týždňov. Zasúťažiť si budú môcť aj vaše deti
Zdroj: seredmaraton.sk
reklama

Už o necelých 7 týždňov sa bude konať jeden z najväčších cyklistických maratónov na Slovensku, o ktorom sme vás už informovali v našom článku.

Organizátori ŠK Cyklo-Tour Sereď v spolupráci s OZ Cyklisti z okolia Hlohovca a OZ Mám rád cyklistiku s finančnou podporou mesta Sereď a Trnavského samosprávneho kraja pripravili pre profesionálov aj nadšencov cyklistiky v poradí už 15. ročník medzinárodných cyklistických pretekov s názvom DHL Sereďmaratón 2021.

Preteky zaradené do UCI kalendára odštartujú 8. augusta 2021 hromadným štartom o 10.10 hod., už tradične na Námestí slobody v Seredi. Cyklistov preverí 101 km dlhý okruh so zmiešaným profilom, na ktorom budú pripravené viaceré horské a rýchlostné prémie.

O atraktivitu hlavných pretekov, detského Sereďmaratóniku a programu na námestí sa aj tento rok postará generálny partner spoločnosť DHL. Pri registrácii dostane každý pretekár štartovací balíček s darčekom, čipom, štartovným číslom, lístkom na obed, ako aj tombolu, banán, energetické gély, zľavové poukážky a ďalšie hodnotné vecné a sladké prekvapenie. Prví šiesti v cieli získajú finančnú odmenu, medaily, vecné ceny + dres pre celkového víťaza.

Štartovné

Online registrácia je spustená od 18. júna 2021. Výška štartovného poplatku je rozdelená podľa dátumu prihlásenia, nakoľko sa cena štartovného každý mesiac zvyšuje.

  • prihlásenie online do 27. 6. 2021 – štartovný poplatok 22 eur
  • prihlásenie online do 11. 7. 2021 – štartovný poplatok 25 eur
  • prihlásenie online do 5. 8. 2021 – štartovný poplatok 28 eur

Novinka organizátora

Najväčšou novinkou, ktorá vznikla minulý rok, je Virtual ride, teda virtuálna jazda. Každý účastník sa rozhodne sám, kedy si v termíne od 1. 6. 2021 – 30. 6. 2021 naplánuje svoju jazdu. Trasa pozostáva z dvoch okruhov, prípadne z vlastného 10 km úseku kdekoľvek na svete.

Cena štartovného balíčka je 10 eur a sú v ňom zahrnuté prekvapenia od sponzorov, 10 % zľava na DHL Sereďmaratón, špeciálny darček, tombolové lístky a mnoho iného. Registrácia je otvorená počas celého trvania pretekov.

Detský Sereďmaratónik

Po odštartovaní hlavných pretekov sa na štart o 10.45 hod. postavia naši najmenší pretekári, ktorí si v detskom Sereďmaratóniku zmerajú sily so svojimi rovesníkmi v 4 kategóriách.

Trasa bude začínať v mestskom parku a končiť na Námestí slobody. Zároveň každé dieťa, ktoré sa rozhodne pretekať, dostane pri registrácii štartovací balíček s číslom, nápojom, účastníckou medailou a hodnotnými vecnými a sladkými prekvapeniami. Po skončení pretekov sa vyhlásia víťazi jednotlivých kategórií samostatne za chlapcov a dievčatá. Po Sereďmaratóniku bude pre všetky deti pripravená detská tombola, edukačné hry a súťaže.

V spolupráci s pôvodnými, ale aj novými partnermi najmä z okolia mesta Sereď sa pre všetkých pretekárov podarilo zabezpečiť hodnotné veci v štartovacích balíčkoch a bohatú tombolu, ktorá je každoročným spestrením na záver celej akcie.

Pozývame všetkých obyvateľov mesta Sereď a okolia, aby prišli podporiť domácich aj zahraničných pretekárov a rovnako aj našich najmenších pretekárov. Počas podujatia bude na námestí pripravené občerstvenie, oddychová zóna aj súťaže o vecné ceny. Viac informácii nájdete na www.seredmaraton.skFacebooku či Instagrame. Organizátor pretekov ŠK Cyklo-Tour Sereď sa teší na vašu účasť.

Zdroj: seredmaraton.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredmaraton.sk/Zuzana Lučaničová
Zdieľať na Facebooku