04.03.2024, meniny má
17. augusta 2023

Fenomenálny úspech fotografa Maja Chudého. Na medzinárodnej súťaži ocenili jeho fotografiu Perzeidy 2022 1. miestom

reklama

O talentovaných fotografoch a ich úspechoch vás na seredsity.sk informujeme celkom často. Preto nás veľmi teší aj ocenenie, ktorým sa najnovšie môže hrdo pýšiť fotograf Majo Chudý z Vinohradov nad Váhom.

O Majovi a jeho fotografiách sme písali už viackrát. V roku 2021 sa mu podarilo získať 1. miesto na sútaži v kategórii Beauty of nature. Jeho časozberné video sa vtedy dostalo do oficiálneho výberu na súťaži Timelapse film festival a bolo premietané na veľkom plátne v Kalifornii.

Majo zaujal svojou prácou aj v zahraničí

Súťaž Starryscape Dream Optolong 2023 Nightscape je určená pre všetkých nadšencov astrofotografie. Zapojil sa do nej aj Majo, ktorý je známy svojimi časozebrnými videami a v minulom roku zožal tiež veľký úspech so svojou fotografiou zachytávajúcou perzeidy na nočnej oblohe.

Do súťaže bolo spolu prihlásených 414 snímok od fotografov z približne 30 krajín sveta. Majovi podarilo v konkurencii ďalších viac ako 60 fotografií získať vynikajúce 1. miesto vo svojej kategórii.

reklama

„V súťaži “Optolong 2023 Nightscape Competition-Starryscape Dream” sa mi pošťastilo 1. miesto v “Special Celestial Category”. Túto fotografiu som za uplynulý rok poslal do štyroch fotosúťaží, v ktorých získala štyri ocenenia. V Astrofoto síce úspech nebol ale v Česku v súťaži “Vesmír bez hranic” získala dve ceny,“ napísal Majo na svojom Facebooku.

Aj my Majovi zo srdca gratulujeme a prajeme mu mnoho ďalších takýchto úspechov.

majo

ZDROJ: MAJO CHUDÝ

Zdroje: FB Majo Chudý, seredsity.sk, optolong.com
Zdieľať na Facebooku