28.07.2021, meniny má
25. mája 2020

Fotograf Majo Chudý z neďalekých Vinohradov natočil video, ktoré vám vyrazí dych

Fotograf Majo Chudý z neďalekých Vinohradov natočil video, ktoré vám vyrazí dych
Zdroj: FB Majo Chudý
reklama

Meno Majo Chudý je mnohým Seredčanom určite veľmi dobre známe. O jeho tvorbe sme vám v minulosti priniesli už niekoľko článkov. Okrem klasickej fotografie sa však Majo venuje aj časozberným videám. Jedno z nich obletelo svet a dostalo sa aj do TV Markíza. V marci tohto roku sa mu dokonca podarilo z Vinohradov nad Váhom odfotografovať Alpy. Naše staršie články o Majovej unikátnej práci nájdete tu a tu. Dnes vám priblížime jeho sériu s názvom Few Moments, z ktorej vydal už štvrtý diel a myslíme si, že jednoznačne stojí za zhliadnutie.

Few moments 4

Toto časozberné video sa natáčalo na mnohých miestach Slovenska vrátane národných parkov. Časť videa dokonca vznikla v Astronomickom ústave SAV a ďalšia v unikátnom levanduľovom poli. Takéto videá však nevznikajú v priebehu jedného dňa. Prvé video z tejto série sa natáčalo dva roky a obsahuje 200 000 obrázkov. Pre nakrútenie druhého videa autor precestoval 8 000 kilometrov a odfotil viac ako 35 000 fotografií. Ani tretie video zo série sa nezaobišlo bez 10 000 precestovaných kilometrov, 16 000 výškových metrov na turistických trasách, a to všetko v priebehu jedného roka. Všetky videá nielen zo série Few moments nájdete na jeho youtube kanály. 

Myslíme si, že Majove unikátne videá si rozhodne zaslúžia viac pozornosti. Budeme radi, ak nám do komentárov napíšete, ktorá časť sa vám páčila najviac. Majovu tvorbu nájdete okrem youtubu na jeho webovej stránke alebo Facebooku. 

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: youtube Majo Chudy, FB MHV Studio
Zdieľať na Facebooku