31.05.2023, meniny má
18. septembra 2022

Fyzioterapeutka Renáta Dúbravová prichádza v Retina Physio s revolučným prístrojom. Tento zázrak vás zbaví bolesti

Fyzioterapeutka Renáta Dúbravová prichádza v Retina Physio s revolučným prístrojom. Tento zázrak vás zbaví bolesti
Zdroj: Seredsity.sk

Prednedávnom sme písali o fyzioterapeutickom centre Retina Physio a musíme uznať, že Seredčania nešetrili slovami chvály. Fyzioterapeutka Renáta Dúbravová je v našom meste známa pre širokú škálu fyzioterapeutických úkonov a taktiež vďaka priateľskému a ľudskému prístupu, ktorý mnohí z vás veľmi oceňujú.

Aj toto bol jeden z hlavných dôvodov, pre ktoré sa rozhodla investovať nemalé prostriedky do nového revolučného prístroja, ktorý má dokonca medzinárodný patent.

Ide o bezbolestnú rázovú vlnu v kombinácii s diatermiou. Trpíte bolesťami chrbta, kĺbov či svalov a vyskúšali ste už takmer všetko? Prístroj ShockWave Dual Power značky WINFORM je vskutku jedinečný a v našom meste ním nedisponuje iný fyzioterapeut.

Pacienti si blahodárne účinky rázovej vlny nevedia vynachváliť pri liečbe a rehabilitácii zlomením, natiahnutí svalstva či iných ochoreniach. V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, pre koho je prístroj určený a na čo všetko slúži. Priestory Retina Physio nájdete na Vinárskej ulici v objekte Perlovka.

reklama

Otváracie hodiny sú od pondelka do piatka a termín si môžete dohodnúť na telefónnom čísle 0908 873 007. Sledovať ich prácu či objednať sa môžete aj na ich sociálnych sieťach Facebook či Instagram.

Unikátna a bezbolestná rázová vlna

Ošetrenie je úplne bezbolestné a vďaka dvom terapeutickým energiám je súčasne aj veľmi účinné. Príčina vašej bolesti vzniká väčšinou na inom mieste, ako sa prejavuje. Ošetrenie bezbolestnou rázovou vlnou s diatermiou odstráni príčinu bolesti a výrazne urýchli regeneráciu aj pri dlhotrvajúcich chronických bolestiach kĺbov a svalov.

Najväčšími výhodami tejto terapie sú rýchla úľava od bolesti, výrazne zvýšenie látkovej výmeny v tkanive, rýchla liečba a vysoká účinnosť, aktivácia procesu hojenia, bezbolestná procedúra, úľava v mnohých prípadoch už po prvej aplikácii či vstrebávanie opuchov.

Čo je to vlastne tá rázová vlna? Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Sú charakteristické konkrétnym tvarom vlny, ktorá je schopná vyvolať priamu mechanickú stimuláciu.

Zdroj: Seredsity.sk

Vlny šíriace sa vo vodnom prostredí a dopravené do určitého bodu, tzv. ohniska, prenášajú množstvo dávkovateľnej energie, vďaka ktorej je možné dosiahnuť presné terapeutické účinky.

Po tom, ako živými tkanivami prejde rázová vlna, podrobujú sa určitému druhu blahodarnej „mikrohydromasáže“, ktorá je schopná podporiť sériu biochemických a bunkových reakcií, zodpovedných v konečnom dôsledku za terapeutický účinok.

Jedno sedenie, respektíve terapia, samozrejme, neurobia hneď zázrak. Terapie rázovou vlnou sú postupné v rámci niekoľkých terapií. Cena za jedno 15 minútové sedenie je 35 eur. Pri diagnóze s ramenom je cena 40 eur nakoľko doba trvania je 30 minút.

Problémy a diagnózy, pri ktorých výrazne pomáha rázová vlna:

 • pätová ostroha
 • distorzia členku
 • svalové zranenia
 • trochanterická burzitída
 • epikondylitída
 • zamrznuté rameno
 • kalcifikácia nadhrebeňového svalu
 • lumbalgia
 • zlomeniny
 • mortonova neuralgia
 • karpálny tunel
 • rizartróza
 • Piriformis syndróm

Zdroj: Seredsity.sk

Ak sa nájdete v jednej z diagnóz, vyskúšajte terapiu rázovej vlny

Pätová ostroha

Podľa definície je pätová ostroha druhom exostózy: ide o benígny nádor kosti, čiže vápnikový výrastok na pätovej kosti pokrytý chrupavkovým tkanivom. Vyskytuje sa hlavne pri metafýzach v oblasti napájania svalov alebo väzivových štruktúrach, ktoré často podliahajú trakciám alebo neustálemu naťahovaniu.

Najčastejšie postihnutými oblasťami bývajú päty či kolená. Charakteristickým príznakom ochorenia je tupá bolesť, ktorá sa počas chôdze alebo státia stáva niekedy až neznesiteľnou, no zmizne vo chvíli, keď chodidlo nie je zaťažené váhou ľudského tela.

Distorzia členku

Ide o dočasné a neúplné narušenie kĺbového spojiva medzi dvoma kosťami. K distorzii dochádza najčastejšie pri športe, ale aj v každodennom živote. Dôvod častého výskytu podvrtnutia členka treba hľadať najmä v anatómii tohto kĺbu, ktorý je zaťažovaný celou hmotnosťou tela.

V rámci distorzie môže prísť k podvrtnutiu členka s poškodením vonkajších väzivových štruktúr alebo vnútorných väzivových štruktúr. Faktory vedúce k distorzii členka sú napríklad svalová nerovnováha, nevhodná obuv, častý nepravidelný terén, anomálie na zadnej časti chodidla.

Trochanterická burzitída

Trochanterická burzitída býva najčastejšou príčinou bolesti periatrikulárnych štruktúr bedrového kĺbu. Diagnóza býva často klasifikovaná ako ašpecifická koxalgia, ktorá sa vyskytuje najmä u starších pacientov trpiacich artrózou alebo radikulárnou iradiáciou bedernej oblasti.

Trochanterická burzitída je zápal synoviálneho vačku, ktorý sa nachádza na proximálnom konci stehennej kosti. Pacienti sa často sťažujú na bolesť vonkajšej strany bedrového kĺbu, aj keď v skutočnosti nie je postihnutý. Bolesť sa môže šíriť po vonkajšej strane stehna.

Zdroj: Seredsity.sk

Epikondylitída

Je jednou z najčastejších ochorení lakťového kĺbu. Ide o zápalový proces, ktorý postihuje miesto napájania epikondylárnych svalov na epikondyl, kostený výstupok na konci ramennej kosti.

Hlavným príznakom epikondylitídy býva bolesť v oblasti vonkajšieho lakťa, neraz vystreľujúca pozdĺž celého predlaktia.

Lumbalgia

Alebo bolesť krížov je ochorenie týkajúce sa oblasti driekových stavcov. Ide o degeneratívny stav, kedy dochádza k opotrebovaniu fazetových kĺbov a každý pohyb sa stáva bolestivým a namáhavým.

Príčinu treba hľadať v nesprávnom držaní tela súvisiacom so sedavou prácou, predošlými úrazmi či neprávne liečenými chorobami počas života.

Karpálny tunel

Syndróm karpálneho tunela je najčastejším periférnym nervovým ochorením. Charakteristická je bolesť a znecitlivenie ruky a prstov. Tento syndróm sa vyskytuje v dôsledku opuchnutia tkanív obklopujúcich flexorové šľachy, čím vzniká tlak na stredný nerv.

Medzi najbežnejšie príznaky patria stŕpnutie, mravčenie, bolesť ruky a prstov. Pacient môže mať podobný pocit ako po kopnutí elektrickým prúdom, a to v hlavne v palci, prostredníku a prsteníku.

Rizartróza

Najčastejším dôvodom výskytu tohto ochorenia je opotrebovanie chrupavky kĺbu palca, čo je zároveň hlavným dôvodom jeho tvrdosti a deformácie palcovej kosti. Sprievodnými znakmi bývajú bolesť a opuch.

Vo väčšine prípadov býva dôvodom ochorenia zostarnutie kĺbu, ale môže sa objaviť aj následkom zlomeniny alebo distorzie palca.

Zdroj: Seredsity.sk

Nečakajte, bolesti nezmiznú samé

Rázová bezbolestná vlna je unikátnou modernou technológiou, ktorá môže pomôcť aj vám. Neustála každodenná bolesť niektorej časti vášho tela vám dokáže doslova urobiť zo života peklo.

Aj preto sa fyzioterapeutka Renáta Dúbravová rozhodla zaobstarať rázovú bezbolestnú vlnu ShockWave Dual Power značky WINFORM. Spojenie dlhoročných skúseností s modernou technológiou prinesie ešte efektívnejšie výsledky a vy budete konečne môcť žiť bez nepríjemných bolestí.

Hneď prvé reakcie klientov jej dali jasne najavo, že táto investícia bola správnym krokom a aj vďaka nej tak dokáže pomôcť ďalším ľudom.

Priestory fyzioterapeutického centra Retina Physio nájdete na Vinárskej ulici v objekte Perlovka.

Otváracie hodiny sú od pondelka do piatka a termín si môžete dohodnúť na telefónnom čísle 0908 873 007. Sledovať ich prácu či objednať sa môžete aj na ich sociálnych sieťach Facebook či Instagram.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s Retina Physio.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Retina Physio.
Zdieľať na Facebooku