21.10.2021, meniny má
2. septembra 2021

Obžalovaná Gabriela K. zo Serede pred súdom odmietla, že varila pervitín. Zvyšní obžalovaní z nášho mesta si vypočuli tresty

Obžalovaná Gabriela K. zo Serede pred súdom odmietla, že varila pervitín. Zvyšní obžalovaní z nášho mesta si vypočuli tresty
zdroj: aktuality,sk/Polícia Slovenskej republiky
reklama
Počas minulého roku sa na Slovensku uskutočnilo niekoľko akcií VENAL. Skupinu zo Serede, v ktorej bola aj kandidátka za Vlasť Gabriela Kučerová, zadržala polícia minulý rok počas akcie VENAL 4 v Seredi.

Gabriela Kučerová odmietla svoju vinu a Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Informáciu o tom priniesol portál Aktuality.sk. Týmto prekvapila Kučerová aj svoju právnu zástupkyňu.

Bývalá kandidátka do parlamentu Kučerová, ktorá je Seredčanka, odmietla dohodu o vine a treste pred senátom sudcu Emila Klemaniča. jej právna zástupkyňa to pri odchode zo súdu nechcela komentovať. Naopak, zvyšných šesť mužov, ktorých polícia zadržala vlani spolu s Gabrielou Kučerovou, už spoznali svoje tresty.

Prepadne im majetok a zníži sa trest

Členovia drogového gangu zo Serede si vypočuli verdikt v podobe zníženého trestu vo výške od päť do desať rokov a k tomu prepadnutie majetku.  Túto informáciu prinesili Aktuality.sk. Gabriele Kučerovej, ktorá dohodu s prokurátorom odmietla, hrozí vyšší trest – a to od 25 rokov až doživotie.

„Máme za to, že boli splnené všetky podmienky a sme radi, že to dopadlo tak, ako to dopadlo,“ potvrdila Alexandra Karinková, ktorá je právnou zástupkyňou jedného obžalovaných. Karinková je zástupkyňou konkrétne známeho Daniela Mikuláša. Ten si dnes vypočul rozsudok. Jeho trest je 10 rokov so stredným stupňom stráženia.

Karinková, právna zástupkyňa Dana Mikuláša ešte doplnila: „Môj klient bol obžalovaný z viacerých skutkov: zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny a zadováženia a predaja psychotropných látok.”

Zadržali aj Kučerovej druha

Gabrielu Kučerovú zadržali kukláči priamo v jej byte. Dokonca, podľa prokurátora priamo v byte varila pervitín. Jej druha zadržala polícia ešte predtým počas prvej akcie Venal, ktorá sa konala ešte v roku 2018.

Podľa informácií z portálu Aktuality.sk sa Gabriela Kučerová pokúsila počas ročnej väzby aj o samovraždu.

Súčasťou boli aj policajti

Polícia zverejnila, že počas akcií Venal až Venal 4 zadržali až 56 ľudí zo Serede, a jej okolia, konkrétne Galanty a Trnavy. Tí podľa nich tvoria miestnu drogovú scénu. Medzi obvinenými sú podľa polície a jej informácií aj policajt, pracovník kriminálneho úradu finančnej správy a bývalý policajt.

zdroj: aktuality.sk

 

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku