18.10.2021, meniny má
18. septembra 2021

Galantská nemocnica sa rozhodla pre zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Opatrenie oznámili na základe viacerých uznesení

Galantská nemocnica sa rozhodla pre zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Opatrenie oznámili na základe viacerých uznesení
Zdroj: unasplash.com/procare.sk
reklama

Epidemiologická situácia na Slovensku sa v posledných dňoch naďalej zhoršuje. Dôsledkom toho sa Galantský okres podľa COVID automatu dostal z monitoringu do oranžovej farby. Viac informácií sa dozviete v našom predchádzajúcom článku. Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša v Galante preto na základe rozhodnutia Krízového štábu zakázala návštevy na všetkých lôžkových oddeleniach.

K budúcnosti nemocnice sa vyjadril aj primátor

Zákaz platí od soboty 18. septembra 2021 až do odvolania. Nemocnica sa v súčasnosti riadi uzneseniami Krízového štábu, platnými usmerneniami Ministerstva zdravotníctva SR, rozhodnutiami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a platným regionálnym COVID automatom.

Pre rodinných príslušníkov hospitalizovaných pacientov to znamená, že ich už nebudú môcť navštevovať ani osobne priniesť žiadne veci. Ide však o dôležité opatrenie, ktoré chráni pacientov, zamestnancov nemocnice aj samotných návštevníkov.

„Úvahy o budúcnosti tzv. červenej galantskej nemocnice považujeme v tejto chvíli za zbytočné, zmätočné a kontraproduktívne,“ uzavrel primátor mesta Galanta Peter Paška.

Galantská nemocnica nie je jediným zdravotníckym zariadením, ktoré sa rozhodlo pristúpiť k tomuto opatreniu. O zákaze návštev rozhodla pred týždňom aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline, Fakultná nemocnica Agel Skalica či Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach.

Zdroj: procare.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta, procare.sk
Zdieľať na Facebooku