16.04.2024, meniny má
22. marca 2024

Galantskí policajti posadili do cely 3-promilovú „expertku“ aj pána s vysokoškolským titulom

Galantskí policajti posadili do cely 3-promilovú „expertku“ aj pána s vysokoškolským titulom
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

 

V uplynulých dňoch znovu úradoval v našich uliciach alkohol. Teraz na to doplatila žena, ktorú policajná hliadka zastavila v Dolnej Strede a muž v Sládkovičove.

Za jazdu pod vplyvom alkoholu policajti vodičov obmedzili na osobnej slobode a už aj obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informácie priniesla Polícia SR – Trnavský kraj na svojej facebookovej stránke.

Žena v Dolnej Strede komunikovala s policajtami veľmi ťažko

Hliadka galantskej dopravnej polície zastavila o 16:00 h, v obci Dolná Streda, mladú vodičku na aute Kia Ceed.

reklama

Policajti, ktorí ju zastavili, ihneď vytušili, že žena bude pravdepodobne pod vplyvom alkoholu, keďže vzájomná komunikácia mala byť veľmi náročná. Vykonali s ňou pre to dychovú skúšku, ktorá prítomnosť alkoholu v jej dychu aj potvrdila.

36 ročná vodička nafúkala 1,36 mg/l alkoholu, čo je v prepočte až 3 promile.

Muža zastavili v meste Sládkovičovo

V rámci dopravnej akcie sa dopravní policajti z Galanty rozhodli zastaviť vodiča na aute Renault Fluence, v meste Sládkovičovo.

Počas kontroly policajti namerali 60 ročnému mužovi v dychu 1,29 promile. Pri opakovanej dychovej skúške hodnota dokonca stúpla na 1,5 promile.

Superrýchle konanie pre oboch

Policajti mladú ženu aj staršieho pána v rámci tzv. superrýchleho konania obvinili a do rozhodnutia súdu zostávajú obaja v policajných celách. Za jazdu v opitosti im v zmysle zákona môže hroziť strata slobody až na 1 rok.

Polícia zároveň dôrazne upozorňuje všetkých vodičov, aby v žiadnom prípade nešoférovali opití alebo pod vplyvom drog. V takomto stave sa totiž zvyšuje pravdepodobnosť, že môže dôjsť k dopravnej nehode, ktorá môže mať aj tragický koniec.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku