16.04.2024, meniny má
20. marca 2024

V Šintave našli v utorok poobede vojenskú muníciu. Len niekoľko hodín predtým ju našli aj v Senickom okrese

V Šintave našli v utorok poobede vojenskú muníciu. Len niekoľko hodín predtým ju našli aj v Senickom okrese
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Trnavskí policajti boli v utorok 19. marca 2024 v pohotovosti kvôli nájdeným podozrivým predmetom a to nie na jednom ale hneď na dvoch miestach nášho kraja. Krátko po obede zavolal na policajnú linku obyvateľ obce Smrdáky, že pri okopávaní svojej záhrady našiel kovový hruškovitý predmet.

Operačný dôstojník ihneď na miesto vyslal policajnú hliadku zo Senice, ktorá oznámenie preverila a vzápätí aj potvrdila. Policajti ihneď informovali operačné stredisko, ktoré na miesto nálezu vyslalo pyrotechnika trnavského PPÚ.

Privolaný pyrotechnik zistil, že ide o funkčnú delostreleckú mínu ruskej výroby z 2. svetovej vojny.

Muníciu našli aj v kúsok od Serede

Len o necelých 5 hodín neskôr boli z rovnakých dôvodov policajti vyslaní aj k rodinnému domu do obce Šintava. Aj v tomto prípade hliadka polície nález munície potvrdila a privolala na miesto trnavských pyrotechnikov.

reklama

Policajti určili, že ide o 2 kusy ruských delostreleckých granátov pochádzajúcich z 2. svetovej vojny.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

„V oboch prípadoch sa nálezcovia zachovali správne, s muníciou nemanipulovali a na miesto privolali políciu. Policajní pyrotechnici si predmety bezpečne prevzali a neskôr budú spolu s ďalšou muníciou hromadne zlikvidované,“ uviedla polícia.

Polícia tiež upozorňuje, že ak nájdete podozrivý predmet, nepokúšajte sa ním hýbať, a bezodkladne kontaktujte políciu. Stará a hrdzavá munícia môže byť životu nebezpečná a pri neodbornej manipulácií by mohlo prísť k jej odpáleniu.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

muníciu

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

 

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku