16.04.2024, meniny má
18. marca 2024

Policajní operatívci boli opäť úspešní. U muža zo Serede zadržali pri drogovej akcii v Hlohovci väčšie množstvo drog

Policajní operatívci boli opäť úspešní. U muža zo Serede zadržali pri drogovej akcii v Hlohovci väčšie množstvo drog
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Policajní kriminalisti odhalili v stredu 13.3.2024, v súvislosti s prechovávaním drog, 2 mužov v meste Hlohovec a ďalšieho v meste Piešťany.  Všetkým trom boli nájdené drogy.

Najväčšie množstvo, vyše 300 dávok pika, mal pri sebe 42 ročný muž zo Serede. Informácie priniesla na svojej facebookovej stránke Polícia SR – Trnavský kraj.

Drogová akcia v Hlohovci

Policajti vykonali služobný zákrok v meste Hlohovec, na Ulici Za poštou. Pri akcii obmedzili kriminalisti na osobnej slobode 2 mužov, a to 42 ročného muža zo Serede a 29 ročného muža z Hlohovca.

Starší muž mal pri sebe viaceré zatavené striekačky, v ktorých sa podľa predbežnej expertízy nachádzalo viac ako 330 jednorazových dávok metamfetamínu. Mladší muž mal pri sebe skladačku pika.

reklama

Jeden zostáva naďalej zadržaný

Policajti obe osoby po prehliadkach na mieste eskortovali na policajný útvar, vykonali s podozrivými potrebné úkony a mladšieho z dvojice na druhý deň prepustili na slobodu.

Starší muž  zostáva naďalej zadržaný v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ ho obvinil z prechovávania a distribúcie drog a zároveň podal návrh na podnet, aby bol obvinený stíhaný za drogovú trestnú činnosť väzobne. Do rozhodnutia súdu o väzbe zostáva v cele.

V prípade mladšieho muža, polícia aj v tomto prípade začala trestné stíhanie, no vzhľadom na množstvo, ktoré mal muž pri sebe a ďalšie okolnosti, nie sú dané väzobné dôvody.

V Piešťanoch našli skladačky heroínu

Policajná operatíva obmedzili v uliciach mesta Piešťany aj ďalšiu osobu podozrivú z prechovávania drog. Policajný zákrok vykonali policajti krátko pred 17.00 h na Ulici Teplickej. 43 ročný muž mal pri sebe 8 papierových skladačiek, v ktorých sa nachádzal heroín.

Piešťanský vyšetrovateľ aj túto osobu obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň predložil návrh, aby bol podozrivý muž z Piešťan stíhaný väzobne.

 

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku