21.10.2021, meniny má
2. apríla 2019

HK Slávia Sereď si pripísala výhru proti Močenku. Na Dunajskú Stredu bohužiaľ naše ženy nestačili

reklama

Slávistky privítali na svojej palubovke súperky zo susedného Močenku. V zápase boli naše dievčatá jasným favoritom. Súperky ťahali nelichotivú sériu 14. prehier a body sa im podarilo získať zatiaľ len v 1. kole proti Topoľčanom. Naše dievčatá išli do zápasu s jasným cieľom zvíťaziť a akýkoľvek iný výsledok by bol prekvapením. Zápas sa hral 17. marca.

HK Slávia Sereď – HK Junior Močenok 30:28 (13:17)

Zápas sa pre nás nezačal dobre, keď v 3. minúte na ukazovateli skóre svietil prekvapujúci výsledok 0:3. Postupne sme sa však dokázali gólovo presadiť a skóre v 15. minúte bolo vyrovnané 7:7. Slávistky sa ale dopúšťali v útoku zbytočných technických chýb a inkasovali zbytočné góly. V 23. minúte mal Močenok náskok 4 gólov a ten si udržal až do polčasového hvizdu rozhodcu. Do šatne teda naše dievčatá odchádzali za prekvapujúceho stavu 13:17. Po polčase sa obraz hry nezmenil a naše dievčatá sa nevedeli dostať do tempa. V 41. minúte bol rozdiel už hrozivých 7 gólov v prospech Močenku a vyzeralo to na prekvapujúci výsledok. V pravý čas ale zabrali opory tímu a v kombinácii so skvelou brankárkou Trojákovou sa Slávistkám podarilo zápas otočiť. Od 46. minúty zaznamenali Zuzana Dubajová a Katarína Koníková dokopy 12 gólov, pričom ten víťazný gól strelila Zuzana Dubajová len 10 sekúnd pred koncom zápasu. Tento psychicky náročný zápas sa našim dievčatám podarilo otočiť a pripísali si teda „povinné“ body do tabuľky.

„Dnešný  zápas nás prefackal. Podcenili sme prípravu aj súpera. Musíme sa zodpovednejšie pripravovať.“ Marián Mališ, vedúci mužstva

Zostava: L. Trojáková, V. Lenčéšová – V. Šidlíková 1, L. Štefanková, V. Csádiová 2, L. Hercegová 5, V. Mészárosová, V. Štrbová 1, N. Šúryová, I. Horváthová, D. Pavlíková, Z. Koníková 7/2, K. Krajinčáková 1, K. Dubajová 13/1

Tréner: Z. Bergendi

Zdroj: Facebook HK Slávia Sereď

MŠK Dunajská Streda – HK Slávia Sereď 38:25 (21:14)

V nedeľu 31. marca vycestovali Slávistky na palubovku silnej Dunajskej Stredy. Družstvu zo Žitného Ostrova patrí v tabuľke 1. ligy žien aktuálne 2. miesto. Seredčanky na 4. mieste strácajú na súperky 1 bod.  Zápas teda sľuboval kvalitnú hádzanú plnú dobrých výkonov jednotlivcov.

Našim hráčkam však zápas nevyšiel podľa predstáv a súperky boli jednoducho lepšie. Tréner Z. Bergendi sa na margo prehratého zápasu vyjadril, že k výsledku nie je absolútne čo dodať. Taktiež dodal, že od viacerých hráčok čakal úplne iný výkon a očakáva zlepšenie v ďalšom zápase.

Brankárky: V. Lenčéšová, L. Trojáková

Hráčky: M. Trojáková, V. Šidlíková, L. Štefanková, K. Šúryová, V. Csádiová, L. Hercegová, V. Mészárosová, V. Štrbová, N. Šúryová, D. Pavlíková, Z. Koníková, R. Krajčovičová, K. Krajinčáková, K. Dubajová

Tréner: Milan Novák, Zoltán Bergendi

Najbližší zápas odohrajú naše dievčatá na domácej palubovke v nedeľu 7. apríla 2019 proti Nesvadom. Pevne veríme, že pred zaplnenou športovou halou na OA dokážu nadviazať na dobré výsledky, ktoré ich počas jarnej časti zdobili.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku