12.11.2019, meniny má

HK Slávia Sereď si pripísala výhru proti Močenku. Na Dunajskú Stredu bohužiaľ naše ženy nestačili

2. apríla 2019

Slávistky privítali na svojej palubovke súperky zo susedného Močenku. V zápase boli naše dievčatá jasným favoritom. Súperky ťahali nelichotivú sériu 14. prehier a body sa im podarilo získať zatiaľ len v 1. kole proti Topoľčanom. Naše dievčatá išli do zápasu s jasným cieľom zvíťaziť a akýkoľvek iný výsledok by bol prekvapením. Zápas sa hral 17. marca.

HK Slávia Sereď – HK Junior Močenok 30:28 (13:17)

Zápas sa pre nás nezačal dobre, keď v 3. minúte na ukazovateli skóre svietil prekvapujúci výsledok 0:3. Postupne sme sa však dokázali gólovo presadiť a skóre v 15. minúte bolo vyrovnané 7:7. Slávistky sa ale dopúšťali v útoku zbytočných technických chýb a inkasovali zbytočné góly. V 23. minúte mal Močenok náskok 4 gólov a ten si udržal až do polčasového hvizdu rozhodcu. Do šatne teda naše dievčatá odchádzali za prekvapujúceho stavu 13:17. Po polčase sa obraz hry nezmenil a naše dievčatá sa nevedeli dostať do tempa. V 41. minúte bol rozdiel už hrozivých 7 gólov v prospech Močenku a vyzeralo to na prekvapujúci výsledok. V pravý čas ale zabrali opory tímu a v kombinácii so skvelou brankárkou Trojákovou sa Slávistkám podarilo zápas otočiť. Od 46. minúty zaznamenali Zuzana Dubajová a Katarína Koníková dokopy 12 gólov, pričom ten víťazný gól strelila Zuzana Dubajová len 10 sekúnd pred koncom zápasu. Tento psychicky náročný zápas sa našim dievčatám podarilo otočiť a pripísali si teda „povinné“ body do tabuľky.

„Dnešný  zápas nás prefackal. Podcenili sme prípravu aj súpera. Musíme sa zodpovednejšie pripravovať.“ Marián Mališ, vedúci mužstva

Zostava: L. Trojáková, V. Lenčéšová – V. Šidlíková 1, L. Štefanková, V. Csádiová 2, L. Hercegová 5, V. Mészárosová, V. Štrbová 1, N. Šúryová, I. Horváthová, D. Pavlíková, Z. Koníková 7/2, K. Krajinčáková 1, K. Dubajová 13/1

Tréner: Z. Bergendi

Zdroj: Facebook HK Slávia Sereď

MŠK Dunajská Streda – HK Slávia Sereď 38:25 (21:14)

V nedeľu 31. marca vycestovali Slávistky na palubovku silnej Dunajskej Stredy. Družstvu zo Žitného Ostrova patrí v tabuľke 1. ligy žien aktuálne 2. miesto. Seredčanky na 4. mieste strácajú na súperky 1 bod.  Zápas teda sľuboval kvalitnú hádzanú plnú dobrých výkonov jednotlivcov.

Našim hráčkam však zápas nevyšiel podľa predstáv a súperky boli jednoducho lepšie. Tréner Z. Bergendi sa na margo prehratého zápasu vyjadril, že k výsledku nie je absolútne čo dodať. Taktiež dodal, že od viacerých hráčok čakal úplne iný výkon a očakáva zlepšenie v ďalšom zápase.

Brankárky: V. Lenčéšová, L. Trojáková

Hráčky: M. Trojáková, V. Šidlíková, L. Štefanková, K. Šúryová, V. Csádiová, L. Hercegová, V. Mészárosová, V. Štrbová, N. Šúryová, D. Pavlíková, Z. Koníková, R. Krajčovičová, K. Krajinčáková, K. Dubajová

Tréner: Milan Novák, Zoltán Bergendi

Najbližší zápas odohrajú naše dievčatá na domácej palubovke v nedeľu 7. apríla 2019 proti Nesvadom. Pevne veríme, že pred zaplnenou športovou halou na OA dokážu nadviazať na dobré výsledky, ktoré ich počas jarnej časti zdobili.