21.10.2021, meniny má
15. decembra 2020

Hviezdny Álvaro Pereira končí v ŠKF Sereď. Vo Fortuna lige odohral len jeden zápas

Hviezdny Álvaro Pereira končí v ŠKF Sereď. Vo Fortuna lige odohral len jeden zápas
Zdroj: TASR
reklama

Uruguajský obranca Álvaro Pereira zo seba vyzliekol dres futbalistov Serede. O jeho hviezdnom príchode sme písali začiatkom októbra v tomto článku, no pôsobenie svetoznámeho mena u nás netrvalo dlho. Po pozitívnom testovaní na COVID-19 sa rozhodol odísť domov aj preto, že sa nedokázal vrátiť do pôvodnej formy.

Zvučné meno zo svetových trávnikov

Pýšiť sa môže pôsobením v kluboch ako FC Porto či Inter Miláno. Svoj rodný Uruguaj reprezentoval na majstrovstvách sveta vo futbale dvakrát, a to v rokoch 2010, kedy sa im podarilo dostať až do semifinále, a v roku 2014. Celkovo ho reprezentoval na 86 zápasoch.

V roku 2011 sa mu podarilo so svojím uruguajským tímom zvíťaziť na Majstrovstvách vo futbale Južnej Ameriky. Do Serede prišiel po tom, ako mu vypršala zmluva s paraguajským Club River Plate Asunción.

Počas dvojmesačného pôsobenia v našom meste odohral len jeden fortunaligový zápas proti ViON-u Zlaté Moravce-Vráble. Ľavý obranca či stredopoliar odohral celkom sedem minút. Klub opustil po vzájomnej dohode s vedením ŠKF Sereď.

Jeho pôsobenie znemožnil koronavírus

“Álvaro Pereira bol po zápase s ViOn-om pozitívne testovaný na Covid-19, hráč sa počas pôsobenia v klube nedokázal dostať do optimálnej formy, aj kvôli pandemickej situácii sa rozhodol pre návrat domov k rodine,” povedal pre klubový web generálny manažér ŠKF Sereď, Marián Černý.

Doplnil, že Pereirovo pôsobenie v Seredi považuje za dobrú skúsenosť. Álvarovi chceme poďakovať za pozitívny prístup a prajeme mu všetko dobré,” dodal.

Rodákovi z Montevidea želáme mnoho úspechov, no hlavne, aby sa mu podarilo čo najskôr vrátiť na trávnik v plnej sile.

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sport.sme.sk
Zdieľať na Facebooku