04.03.2024, meniny má
18. januára 2024

Jedenásťročný Irfan Jozef Varlík zo Šintavy účinkuje v muzikáli Oliver v Divadle Nová scéna

Jedenásťročný Irfan Jozef Varlík zo Šintavy účinkuje v muzikáli Oliver v Divadle Nová scéna
Zdroje: .mediatech.sk/FB Muzikálová akadémia
reklama

Pravidelne vás na našich stránkach informujeme o úspešných a zaujímavých ľuďoch zo Serede, ale aj z okolia, ktorí vynikajú v rôznych oblastiach.

Len 11-ročný Irfan Jozef Varlík zo Šintavy, ktorý má turecké korene, zbiera vďaka svojmu nádhernému hlasu ocenenia nielen na rôznych speváckych súťažiach, ale zamieril si to aj rovno do muzikálu.

Folklór aj moderná hudba

Irfan je momentálne žiakom 6. triedy ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka v Šintave. Jeho talent si všimli už v materskej škole. Ako tretiak ohúril tureckou piesňou na školskej jazykovej súťaži „Language Day“, kde zároveň získal 1. miesto.

Každoročne sa zúčastňuje na súťažiach Folklórna Sereď či Slávik Slovenska, kde získava medailové umiestnenia. Nakoľko ho však priťahuje najmä divadlo a muzikál, začal od roku 2022 navštevovať Muzikálovú akadémiu RDS Art Group v Bratislave.

reklama

Zúčastnil sa tiež 13. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Muzikálová hviezda, ktorá je určená pre začiatočníkov aj profesionálov bez rozdielu veku. Porotcami boli muzikálová speváčka Mirka Marčeková, herečka a speváčka Nela Pocisková, herci Dárius Koči, Roman Pomajbo a David Árva. Irfan získal vo svojej kategórii úžasné 2. miesto.

Zdroj: FB Riverpark Dance School

Muzikál na Novej scéne

Irfan očaril svojím krásnym spevom aj porotu na konkurzoch do nového muzikálu Oliver, ktorý pripravuje Divadlo Nová scéna. Muzikál je založený na slávnom románe Charlesa Dickensa – Oliver Twist a jeho autorom je Lionel Bart († 1999), britský spisovateľ a skladateľ populárnej hudby a muzikálov.

Ako pre Trnavské rádio uviedla dramaturgička muzikálu Andrea Bučko, ide o príbeh chlapca, ktorý sa narodil ako sirota a stretáva sa počas života s nepríjemnými situáciami. Napriek tomu, keď má dieťa nádej a stretne sa s láskou, tak sa môže jeho osud skončiť dobre. Muzikál tak ukazuje, čo dokáže nádej a láska vzbudiť v dieťati a človeku.

Irfan Varlík zohráva v muzikáli Oliver veľmi dôležitú úlohu. Je súčasťou detského gangu, s ktorým sa hlavný hrdina stretáva, keď sa dostane do veľkého mesta. Má prezývku Mafiózo a je v partii výrazným typom.

Ako sa o ňom vyjadrila Andrea Bučko: „Irfan je vynikajúci spevák. Úplne nás na konkurzoch očaril svojím spevom. Má perfektný rytmus, chytá sa rýchlo na choreografie, takže pre nás to bola jasná voľba do partie. Dá sa s ním pracovať aj s humorom a je naozaj krásna osoba. Vidno, že má so spevom skúsenosti.“

Irfana budeme môcť počuť aj vidieť už čoskoro. Muzikál Oliver bude mať predpremiéru 7. marca 2024 o 17.00 hod. a premiéry budú 8. a 9. marca 2024 o 19.00 hod. v Divadle Nová scéna.

My držíme Irfanovi palce, nech sa mu na „doskách, ktoré znamenajú svet“ darí a veríme, že o tomto šikovnom a talentovanom chlapcovi zo Šintavy budeme ešte počuť.

Irfan s číslom 002 na konkurze do muzikálu Oliver. Zdroj: FB Divadlo Nová scéna

Irfan počas skúšok muzikálu Oliver. Zdroj: FB Divadlo Nová scéna

Zdroje: Zdroje: trnavske.radio, seredskenovinky.sk, novascena.sk
Zdieľať na Facebooku