02.10.2023, meniny má
8. februára 2023

Jubilejný 10. ročník Benefičného plesu OZ Pomocníček vyšiel na výbornú. Na pomoc znevýhodneným deťom sa vyzbierala krásna suma

Jubilejný 10. ročník Benefičného plesu OZ Pomocníček vyšiel na výbornú. Na pomoc znevýhodneným deťom sa vyzbierala krásna suma
Zdroj: Michal Dinga
reklama

Hneď v úvode článku by sme sa chceli poďakovať OZ Pomocníček. Bolo nám veľkou cťou, že sme sa mohli zúčastniť toho prekrásneho podujatia s hlbokou myšlienkou.

V prvú februárovú sobotu (4. 2. 2023) sa v seredskom dome kultúry uskutočnil jubilejný 10. ročník Benefičného plesu plného hviezd. Tento ročník sa podarilo zorganizovať po dvojročnej covidovej prestávke, kedy ples prebiehal formou online talkshow.

Viacero prekvapení plesu

Pri organizácii takejto veľkej akcie nejde väčšinou všetko hladko a vždy sa nájdu nejaké zádrhy. Napriek tomu sa Pomocníček so všetkým statočne popasoval a majestátnosť jubilejného ročníka plesu vyšperkoval na maximum.

Organizátor Rudolf Miškolci v rozhovore vysvetlil, koľko času strávili v posledných dňoch dokončovaním všetkého nevyhnutného, aby na benefičnom plese bolo všetko čo najdokonalejšie.Vo štvrtok sme pracovali tu v dome kultúry od 9.00 rána do 3.00 nasledujúceho dňa a v piatok opäť od 9.00 rána do 4.00 hod.“

reklama

„Tento jubilejný a dlhoočakávaný 10. ročník sme poňali ako ples vďaky. Chceli by sme sa poďakovať všetkým rodičom, ktorí do nás vkladajú dôveru tým, že detičky dávajú do starostlivosti práve nášho združenia,“ vysvetlila vo svojom úvodnom príhovore riaditeľka Pomocníčka Michaela Miškolciová.

Členka a PR manažérka združenia Daniela Matušková si pre svojich kolegov a spoluorganizátorov pripravila niečo špeciálne. Prekvapením pre Mišku a Rudolfa Miškolciových bola novozložená hymna, ktorú naspievalo niekoľko mladých multitalentov zo slovenskej speváckej aj hereckej scény. Tá bude odteraz súčasťou každej akcie organizovanej OZ Pomocníček.

 

 

Nielen svojou účasťou, ale aj príspevkami do tomboly podporili tento ples primátor Serede Ondrej Kurbel a primátor Galanty Peter Kolek. Ten dokonca len deň predtým absolvoval ples v Galante. Obaja primátori sa zvítali podaním rúk aj rozhovorom medzi programom plesu.

Záujem o podporu Pomocníčka kúpou tombolových lístkov bol naozaj obrovský. Všetci hostia prejavili veľkú ochotu a dobrosrdečnosť, keď napriek dlhému čakaniu niektorí kúpili aj 300 ks lístkov. Spolu sa predajom tombolových lístkov vyzbieralo krásnych 5 160 eur.

Hviezda za hviezdou

Od vstupu do veľkolepo vyzdobenej sály sa celým domom kultúry niesol spev slovenskej acapela skupiny Voising. Svetovo známe hity, napríklad od Shakiry či Justina Biebera, zneli v ich prevedení nesmierne zaujímavo.

Po úvodnom prejave moderátorskej dvojice Adela Vinczeová a Matej „Sajfa“ Cifra bolo prvým bodom programu vystúpenie detí zo známeho seredského tanečného zoskupenia LY Dance United. Dievčatá aj chlapci predviedli perfektnú choreografiu, ako je u nich tradične zvykom.

Akrobaticko-laserové vystúpenie profesionálov z Anta Agni zatajilo dych všetkým prítomným hosťom. Do svojej šou v závere zakomponovali aj názov OZ Pomocníček a jeho logo, za čo si vyslúžili obrovský potlesk a uznanie.

Zdroj: Michal Dinga

Adam Bárdy a Dominika Rošková predviedli jeden zo svojich zmyslených a vášnivých tancov, pri ktorom takmer nikto z divákov nedýchal. Po odtancovaní sa za pokračujúceho potlesku prešli po sále okolo hostí a nechýbalo ani fotografovanie s fanúšikmi. Cesta Adama do Serede však bola trošku strastiplná. Sympatický herec totiž cestou do seredského domu kultúry dostal defekt.

Jedným z bodov programu bol aj vystúpenie známeho stand-up komika Jakuba Lužinu. Ten mal na benefičnom plese vystúpiť už minulý rok, no kvôli zdravotným problémom bol nútený to na poslednú chvíľu zrušiť. Tento rok však jeho svojský humor a správanie napriek prvotnému stresu vytvorili atmosféru skutočného stand-up vystúpenia.

OZ Pomocníček podporili aj ďalší účinkujúci

Do maximálneho varu priviedla hostí hudobná skupina Dominika Titková and Friends, ktorí svojím vystúpením a energiou rozburácali celý dom kultúry. Ich prespievané hity roztancovali aj primátorov Ondreja Kurbela a Petra Koleka.

Tí sa nechali strhnúť atmosférou a svoje zapálené tanečné kreácie predviedli aj na hity od Horkýže Slíže či nemeckého Ramsteinu.

Zdroj: Michal Dinga

Bystrík Banda boli ďalším zoskupením, ktoré naplno rozprúdilo dav a tanečnú náladu. Počas ich vystúpenia odznelo mnoho piesní, ktoré si všetci pod pódiom hlasno spievali a skákali do rytmu. Publikom ich nechcelo pustiť z javiska a svojím skandovaním „Ešte, ešte!“presvedčili Bystríka a jeho skupinu nie k jednému, ale hneď k dvom návratom na pódium.

Posledným prekvapením večera bola známa speváčka Sima, ktorá už bežne nevystupuje. V tomto prípade však urobila výnimku a vytvorila na plese atmosféru vypredaného koncertu pravej hviezdy jej kalibru. Počas večera sa o hudobnú zábavu staral taktiež DJ Sonic.

Zábavná nálada sa niesla celým večerom

Zrejme každý z hostí využil služby fotobúdky, kde sa okrem serióznych reprezentatívnych fotiek z plesu dali vďaka rôznym rekvizitám zachytiť aj nezabudnuteľné a vtipné momenty večera.

Počas celého večera si hostia mohli vychutnávať výborné jedlo aj servis s tým spojený. Po perfektnej hlavnej večeri bolo súčasťou pohostenia aj množstvo dokonale prepracovaných dezertov od cukrárov z Bibi škorica bakery, Domčine zákusky či Darona, ktorým neodolal nejeden mlsný jazýček. Pred vyhlasovaním tomboly prišiel ešte na rad teplý aj studený bufet plný obložených mís so syrmi a rôznymi delikatesami.

Zdroj: Michal Dinga

Žrebovanie tomboly sa rovnako ako celý večer nieslo vo veľmi humornej nálade a sprevádzalo ho mnoho vtipných situácií. Na hostí plesu, ktorí vykúpili spolu viac ako 5 000 tombolových lístkov, čakalo spolu 34 cien. Darcovia venovali do tomboly veľké množstvo výhier z rôznych oblastí.

Prvou cenou bol napríklad poukaz na wellnes s polpenziou na dve noci, nechýbali ani darčekové poukazy na predĺžený víkend v Chorvátsku, ubytovanie v Podhájskej, kávovar, vstupenky na koncert, horský bicykel či lyže.

Adela so Sajfom sa veľmi rýchlo prispôsobili všetkému, čo tento ples priniesol. Nie nadarmo sú to skúsení profesionáli, ktorých nezaskočí žiadna situácia a každý moment obrátili v zábavu a humor. Zabavili tak celé obecenstvo, ktoré sa chvíľami až zadúšalo smiechom.

Poďakovanie OZ Pomocníček

Z toho, že sa celý ples vydaril a splnil svoj účel, mali samozrejme najväčšiu radosť jeho organizátori. Ako vždy, aj tentokrát vyjadrili svoje poďakovanie na svojej facebookovej stránke. Okrem iného v ňom uviedli:

„Cieľ tohto večera bol jasný a pre nás sa aj naplnil. Ďakujeme, že sme v tento večer mohli pre našich klientov získať výťažok vo výške 6 900 eur. Je to nádherná suma, ktorá pomôže mnohým detičkám. A dva dni po plese prišlo ešte jedno veľké prekvapenie v podobe finančného daru vo výške 1 000 eur od štedrého človeka, ktorý pre nás veľa znamená, veľa ochotne pomáha a ešte aj finančne podporuje.

ĎAKUJEME Hurricane, Ondrej Minoxi Sedlák, Eleganza – stolovanie, Eternalflowers.eu, Michaela Fridrichová a všetci úžasní pomocníci, ďakujeme Vám za pomoc, vážime si Vás všetkých.“

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Michal Dinga

OZ Pomocníček

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

 

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroje: FB Pomocníček o.z.
Zdieľať na Facebooku