19.04.2024, meniny má
17. januára 2023

Jurkovi zo Šintavy bol zistený hypotonický syndróm. Svojimi 2 % z daní mu môžete pomôcť v ceste za lepším životom

Jurkovi zo Šintavy bol zistený hypotonický syndróm. Svojimi 2 % z daní mu môžete pomôcť v ceste za lepším životom
Zdroj: FB Spolu to dáme, o.z.
reklama

Dve percentá z daní sú pre neziskové organizácie často kľúčovým zdrojom príjmov. Jednou z nich je aj občianske združenie Spolu to dáme, prostredníctvom ktorého môžete pomôcť zlepšiť život Jurkovi zo Šintavy.

Bol mu diagnostikovaný centrálny hypotonický syndróm, no v napredovaní mu pomáhajú rôzne terapie. Rehabilitačné cvičenia sú však veľmi nákladné, a tak potrebuje aj vašu pomoc. Informáciu uverejnilo OZ na svojej facebookovej stránke.

Kde nájdete tlačivo a postup?

Medzi spomínané terapie patrí napríklad koncept Bobbath, hippoterapia, biofeedback, hyperbarická komora, therasuit, TSMT koncept, špeciálna logopédia a mnoho ďalších.

„Špeciálne terapie nie sú preplácané zdravotnou poisťovňou, a preto sú realizované z financií získavaných prevažne z 2 % z daní, z rôznych projektov, grantov a nadácií.

reklama

Vo veľkej miere pomáha blízka rodina, priatelia, známi, ale aj veľmi veľa pre nás neznámych ľudí, ktorým nie je Jurkov boj s hypotóniou ľahostajný,“ uverejnilo OZ na svojom Facebooku.

Vďaka terapiám a cvičeniam sa Jurko dokáže malými krokmi posúvať k dosiahnutiu svojho cieľa, a to k samostatnému fungovaniu bez odkázanosti na pomoc druhých osôb.

Zlepšiť život dokážete Jurkovi práve darovaním vašich 2 % z daní, ktoré pomôžu uhradiť vysoké výdavky na liečenie. Tlačivo a postup nájdete na tomto odkaze

Diagnózou je nízke svalové napätie

Ako píše na svojej oficiálnej stránke občianske združenie, Jurko sa narodil v roku 2014 ako tretie vytúžené dieťa, ktoré bolo spočiatku úplne zdravé. Okolo tretieho mesiaca si však jeho rodičia všimli, že nie je také „živé“ bábätko, ako ostatné deti, čo pripisovali častej bronchitíde.

„Avšak približne v piatom mesiaci jeho života sme nadobudli podozrenie, že asi sa Jurko nevyvíja tak, ako má. Začali sme s ním chodiť na rôzne vyšetrenia,“ uviedlo občianske združenie. Jurkovi bol následne diagnostikovaný centrálny hypotonický syndróm.

Ide o zdravotný stav charakterizovaný nízkym svalovým napätím. Typicky sa prejavuje zníženou hybnosťou svalov, ktoré sú ochabnuté. Pri ťažkých stavoch sa môžu vyskytnúť problémy s príjmom potravy alebo s dýchaním i kostné deformity.

Zdroj: FB Spolu to dáme, o.z.

Pomôžete im vo veľkej miere

Na záver opäť uvádzame odkaz na tlačivo 2 % z daní pre malého Jurka, ako aj číslo účtu: IBAN SK83 7500 0000 0040 2812 8901, občianske združenia Spolu to dáme.

Kontaktovať ich môžete prostredníctvom mailu spolutodameoz@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0905 932 102. Ďakujeme všetkým čitateľom, ktorí sa rozhodnú pomôcť Jurkovi v ceste za jeho cieľom.

Zdroj: FB Spolu to dáme, o.z.

Zdroje: spolutodame.sk, FB Spolu to dáme, o.z., lekar.sk
Zdieľať na Facebooku