27.06.2022, meniny má
15. júna 2022

K nemiestnemu výroku Igora Matoviča sa vyjadril aj riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok. Skritizoval ho aj Inštitút ľudských práv

K nemiestnemu výroku Igora Matoviča sa vyjadril aj riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok. Skritizoval ho aj Inštitút ľudských práv
Zdroje: FB Múzeum holokaustu v Seredi/noviny.sk
reklama

Minister financií a líder strany OĽaNO Igor Matovič pobúril verejnosť svojím vyjadrením na otázku, či by v reakcii na najnovší prieskum, z ktorého vyplýva, že patrí k najmenej dôveryhodným politikom, nemal odstúpiť.

Na jeho nemiestnu odpoveď: „Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia,“ reagoval aj riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok.

Židovská obec ho skritizovala

Na jeho vyjadrenie pre redaktora TV JOJ sa spustila vlna kritiky, ku ktorej sa pridala aj mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv. Tá jeho neuvážený výrok tvrdo odsúdila.

Ako hovorí Matovič, počas koronakrízy bol označovaný vinným za všetko. Sťažoval sa, že po dvojročnej paľbe novinárov voči nemu, kde mohol urobiť čokoľvek dobré, nič nebolo odprezentované.

reklama

„Tak ako Židia počas nacistického Nemecka boli za všetko vinní, lebo jednoducho Hitler ukázal na nich prstom, tak mnohí ľudia na Slovensku chceli urobiť niekoho, kto bude za všetko vinný, či počas koronakrízy alebo neskôr, a podarilo sa to mnohým z vás,“ vyhlásil Matovič.

Korčokove vyjadrenie ste mohli vidieť aj v hlavných správách

K situácii sa vyjadril na svojej sociálnej sieti aj riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok, podľa ktorého prirovnanie nebolo šťastne sformulované. Ako hovorí, Matovič v ňom neodhadol hĺbku utrpenia Židov počas holokaustu. „Verím, že ho nebude opakovať.“

O názor na vyjadrenie ministra Igora Matoviča ho požiadalo včera večer viacero médií. Patrí medzi ne aj TV JOJ, ktorá ho odvysielala vo svojom večernom spravodajstve.

Zdroj: FB Martin Korcok

Sociálne siete obleteli nemiestne vtipy

Vyjadrenie ministra spôsobilo aj to, že sociálne siete zaplnila vlna nemiestnych vtipov, ktoré sa dostali až k samotným preživším holokaustu. Niektorí z nich preto oslovili aj Korčoka.

Pri tejto príležitosti som bol oslovený niekoľkými preživšími holokaust s prosbou, aby som s tým niečo urobil. Jeden z nich sa pustil aj do diskusie, stále podotýkam, že na ploche intelektuála, demokrata.

Ide o pána, ktorý prežil tábory Sereď, Auschwitz-Birkenau, pochod smrti a Buchenwald,“ napísal v statuse.

„Keďže ľudia nevedeli, o koho ide, buď ho ignorovali alebo mu začali ironicky a výsmešne odpisovať. Diskusiou sa niesla veta, že každý inak pristupuje k hraniciam humoru. Rád by som dodal, že pán sa osobne nachádzal na fotografii, ktorej kontext prišiel ľuďom tak humorný,“ dodal Korčok na záver.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Martin Korčok, noviny.sk
Zdieľať na Facebooku