28.01.2023, meniny má
6. decembra 2022

Kaderníčka z Piešťan kupuje pre onkologické zákazníčky parochne na svoje vlastné náklady. Žiada od nich len objatie

Kaderníčka z Piešťan kupuje pre onkologické zákazníčky parochne na svoje vlastné náklady. Žiada od nich len objatie
Zdroje: mytrnava.sme.sk/Peter Briška
reklama

Svojou nezištnou pomocou prináša úsmev onkologickým pacientkam, ktoré vďaka nej opäť získavajú sebavedomie. Reč je o kaderníčke Martine Sandtnerovej z Piešťan, ktorá za svoju prácu žiada od zákazníčok len objatie.

Všetky parochne kupuje na svoje vlastné náklady, no najväčšou odmenou sú pre ňu práve spokojné výrazy zákazníčok. Za tri mesiace objednala už asi osem parochní.

Za služby nezobrala ani cent

Jej prvou onkologickou zákazníčkou bola Mária Samuhelová z Piešťan, ktorej začali po chemoterapii rednúť vlasy a neskôr aj vypadávať v chumáčoch. S podporou svojho manžela si nakoniec vlasy vyholila, no ako vraví, nerobila z toho žiadnu vedu.

Prvú parochňu si objednala cez internet z Číny. Po odporúčaní sa napokon vydala do kaderníctva Salón Martina, kde jej pani Sandtnerová pomohla s jej nasadením a úpravou.

reklama

Avšak po tom, čo uvidela kvalitu parochne, sa rozhodla zohnať zákazníčke lepšiu. „Objednali sme novú, pani Sandtnerová mi ju predviedla, prispôsobila a vysvetlila, ako sa má udržiavať. Nikdy za to nezobrala odo mňa ani cent,“ dodala Samuhelová.

Zdroj: mytrnava.sme.sk

Urobila rozsiahly prieskum parochní

Kaderníčka Martina sa svojej profesii venuje už viac ako 23 rokov. Svoj sen sa jej podarilo splniť dávnejšie, keď si otvorila vlastné kaderníctvo. Pridanú hodnotu však dosiahla svojou nezištnou pomocou.

Po prieskume trhu sa rozhodla objednávať parochne z jedného e-shopu, odkiaľ si ich sama vyskúšala. Ich cena sa pohybuje od 130 do 180 eur. Syntetické parochne sú totiž cenovo oveľa dostupnejšie, ako tie, ktoré sú vyrobené z pravých vlasov. Taktiež nie sú náročné na starostlivosť, pretože ich stačí len umyť.

„Vždy, keď ich objednávam, zaplaví ma pocit šťastia, ako keby som objednávala niečo pre seba. Najväčšou odmenou je pre mňa úsmev a spokojný výraz tváre zákazníčok po jej nasadení, keď sú samé so sebou spokojné,“ doplnila Sandtnerová.

K pomoci sa pridali aj ostatní

Martina inšpirovala aj ďalšie zákazníčky, ktoré sa rozhodli pomôcť štrikovaním čapíc a čeleniek, keďže býva pod parochňou v zime chladno. Onkologické pacientky si podľa nej zaslúžia pozornosť, podporu a nezištnú pomoc, aj keď na ňu nie sú absolútne odkázané.

Sme radi, že sa v našom okolí stále nájdu tak dobrosrdeční ľudia, ako práve Martina, ktorá pomáha zákazníčkam nadobudnúť opäť sebavedomie a spokojnosť so svojím vzhľadom.

Zdroj: mytrnava.sme.sk

Zdroje: mytrnava.sme.sk
Zdieľať na Facebooku