21.05.2024, meniny má
2. novembra 2023

Kadetky BK Lokomotíva Sereď pred plným hľadiskom divákov vyhrali dva náročné zápasy

Kadetky BK Lokomotíva Sereď pred plným hľadiskom divákov vyhrali dva náročné zápasy
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Cez víkend prebehlo 4. kolo kadetskej basketbalovej ligy skupiny západ. Seredské kadetky BK Lokomotíva Sereď privítali na domácej palubovke súperov zo Slovanu Bratislava a Ivanky pri Dunaji.

V sobotnom dueli jasne dominovali po celý čas, no v nedeľu si svoje víťazstvo museli vydrieť. Ako ich výkon zhrnuli tréneri Karin Henčeková a Martin Bosý? Prečítajte si v nasledujúcom článku.

Sobota 28.10.2023 

BK Lokomotíva Sereď – BK Slovan Bratislava 76:55 (22:10, 40:21, 58:38, 76:55)

Vaculčiaková 19 (TH 3/2, 1 trojka, 11 doskokov), Buchová 18 (7/5, 1 trojka), Hrnčiariková 15 (1 trojka, 9 doskokov), Žigová 7 (1 trojka), Drimajová 6, Rychtáriková 4 (2/2), Lehocká 3 (1 trojka), Holbíková 2, Stejskalová 2 (1/0), Hrnčírová a Chovancová.

reklama

Trestné hody družstvo 15/9, 5 trojok

Vyjadrenie trénera Martina Bosého k zápasu: „Do zápasu so Slovanom sme naskočili tak ako sme chceli. Bolo nás plné ihrisko, boli sme odvážne, dobre sme bránili, vyšli nám protiútoky a premenili sme aj strely z väčšej vzdialenosti. Dokonca sme boli tak mentálne pripravené na zápas, že aj keď sa súper pokúsil zmeniť tempo hry a zastaviť nás protiútok zónovou obranou tak sme s tým nemali najmenší problém. Vynikajúco sme hľadali tie správne riešenia a keď sme to stále dopĺňali našou aktívnou obranou tak o tom kto sa bude po zápase tešiť z víťazstva bolo rozhodnuté.

Dievčatá si zápas užívali aj za veľkej podpory divákov, ktorým sme vďační zato akú atmosféru vytvárajú na našich domácich zápasoch. Ešte treba podotknúť, že výhra so Slovanom je pre nás veľmi cenným víťazstvom. Doposiaľ sa ešte nestalo, že by naše družstvo v súťažnom zápase Slovan niekedy porazilo.“

Zdroj: Karin Henčeková

Nedeľa 29.10.2023

BK Lokomotíva Sereď – BK Klokani Ivanka pri Dunaji 75:67pp. (9:22, 23:32, 44:41, 65:65, 75:67)

Vaculčiaková 22 (TH 9/4, 2 trojky, 10 doskokov), Žigová 16 (6/3, 3 trojky, 11 ziskov), Buchová 13 (6/2, 1 trojka), Hrnčiariková 7 (2/0, 1 trojka, 13 doskokov), Holbíková 7 (4/3, 10 doskokov), Rychtáriková 7 (2/1), Drimajová 3 (8/1), Stejskalová. Lehocká, Hrnčírová, Chovancová a Fogelová.

Trestné hody družstvo 37/14, 7 trojok

Vyjadrenie trénera Martina Bosého: „Zápas s Ivankou bol pre nás špecifický v tom, že sme nevedeli čo čakať keďže sme sa s týmto súperom ešte nestretli. Predzápasová porada sa teda niesla v duchu, že potrebujeme našimi obrannými činnosťami ovládnuť stretnutie a v útoku to už bude o to jednoduchšie. Slová zostali v šatni. Hneď v úvode sme svojim nedôrazom, vynechaním disciplíny v obranných činnostiach dovolili súperovi dostať sa na koňa.

Prvé dejstvo jasne ovládlo hosťujúce družstvo. V druhej štvrtine sa začala hra mierne vyrovnávať a prispela k tomu aj naša aktivita na útočnej polovici a mierne záblesky zlepšených obranných činností. V polčasovej prestávke sme si rázne museli zopakovať, že my nemôžeme očakávať, že niekto bude brániť za nás a že nasledujúcich 20 minút môže vyzerať dvoma spôsobmi. Buď tento zápas necháme odplávať tak ako prvý polčas alebo naštartujeme motory, zmeníme svoj pohľad na doterajší priebeh a postupne minútu za minútou budeme stretnutie otáčať v náš prospech.

Zdroj: Karin Henčeková

Teší ma, že dievčatá si vybrali správne a do tretej štvrtiny sme vleteli tak „po našom“. Súperovi sme dovolili minimum a z toho pramenilo aj to, že v útoku sa nám konečne začalo dariť. V záverečnom dejstve keď sme mali za stavu 55:49 šesť bodové vedenie to už vyzeralo, že sme zápas zlomili, ale nedeľa nebola našim dňom. Súperovi sme dovolili 11 bodovou šnúrou otočiť záver zápasu vo svoj prospech.

Potrebovali sme sa nakopnúť time-outom a nájsť víťazného ducha. Dve trojky Emily, ktoré nás a aj celú naplnenú halu vrátili do hry, boli priam neskutočné. 7 sekúnd do konca ešte družstvo z Ivanky premenilo jeden z dvoch trestných hodov. Po taktických pokynoch a danom trestnom hode Zuzky sme dostali zápas do predĺženia. Tam sme už nenechali nič na náhodu. Treba povedať, že pre toto družstvo je to veľké víťazstvo.

Problém pre nás nebol to, že súper 40 minút zo 45 bránil kompaktnú fungujúcu zónu. Problém bolo to, že náš nedôraz v spojitosti s úspešnosťou streľby (89/27 a TH 37/14) nám nedovolili byť v zápase tým dominantným družstvom. To si potrebujeme všetci uvedomiť. Každopádne dievčatá svojou nezlomnou vierou siahli na dno svojich síl, vyškriabali sa z toho a zobrali víťazstvo, na ktoré budú dlho spomínať.”

Zdroj: Karin Henčeková

bk

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku