27.04.2024, meniny má
22. marca 2024

Kadetky z BK Lokomotíva Sereď odišli minulú sobotu s výhrou z Ivanky pri Dunaji, no v nedeľu s prehrou v predĺžení z Bratislavy

Zdroj: Karin Henčeková

Počas minulého víkendu vycestovali kadetky klubu BK Lokomotíva Sereď na zápasy s Ivankou pri Dunaji a so Slovanom Bratislava.

Sobotňajší duel vyšiel Seredčankám o čosi lepšie ako ten nedeľný, napriek tomu že bol veľmi vyrovnaný. Prečítajte vyjadrenia k jednotlivým zápasom od hráčok aj trénera Martina Bosého.

Sobota 16.3.2024 – 15.00 BK Klokani Ivanka pri Dunaji – BK Lokomotíva Sereď 44:52 (13:13, 22:28, 35:43)

Hodnotenie zápasu od Tamary Buchovej:

„V sobotu sme odohrali zápas proti Ivanke pri Dunaji. Začiatok zápasu nebol pre nás moc dobrý, lebo sme do zápasu nenastúpili sústredené, preto sme robili veľa chýb a z toho vyplývali naše fauly. Mali sme šťastie, že súperky trestné hody nepremenili, čo sme využili na mierny náskok. Po polčase sme začali hrať agresívnejšie a rozumnejšie. Nakoniec sa zápas skončil pre nás výhrou.“

K zápasu sa vyjadril aj tréner Martin Bosý:

„Do zápasu s Ivankou sme vstúpili s nízkou dávkou energie, agresivity a tak sa začal vyvíjať aj zápas. Boli sme pomalšie, súperky sme nechávali doskočiť loptu, obchádzať nás v hre 1:1 z čoho začali vyplývať problémy s faulami, ktoré sme museli riešiť celý zápas. V hre nás držala naša aktívna a rozvážna hra na útočnej polovici a nízka úspešnosť streľby súpera. Počas prvého polčasu sme prakticky hľadali 5 hráčok, ktoré budú v danej chvíli schopné brániť, odstaviť a pobiť sa o loptu. Cez polčas sme si museli povedať, že to bez obranných činností proste v zápase nefunguje a všetko čo potrebujeme je dať do toho viac aktivity, energie a srdiečko. Vstup do druhého polčas bol famózny, bránili sme, odstavili sme, behali sme protiútok a zrazu sme boli +16. Tento úsek hry bol z našej strany naozaj na vysokej úrovni. Potom sme sa trošku uspokojili a pokračovalo sa v nepresnostiach od oboch družstiev až do samého záveru, v ktorom sme sa napokon tešili z víťazstva.“

Nedeľa 17.3.2024 – 10.30 BK Slovan Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 64:61pp (12:11, 21:13, 37:34, 56:56)

Hodnotenie zápasu od Janky Holbíkovej:

„V nedeľu sme odohrali zápas s nám už známym súperom Slovan Bratislava. Do zápasu sme vstúpili s tým, že chceme zlepšiť agresivitu oproti sobotňajšiemu zápasu. Osobne si myslím, že sa nám to v obrane aj darilo, no neprenášali sme to na útočnú polovicu. Keďže bránili veľmi odstúpene, tak sa nám často stávalo, že sme zbytočne vystrelili a naopak sme málo hrali 1:1. Po polčasovej prestávke kde sme si povedali, že sa máme častejšie púšťať do súbojov 1:1 čo sa nám začalo viac dariť, no zápas ďalej pokračoval s vyrovnaným skóre. Poslednú štvrtinu sme skončili s vyrovnaným skóre, vďaka Emily, ktorá dala 6 sekúnd do konca trojku. V predĺžení sme pokračovali s vyrovnaným skóre no tú sa nám bohužiaľ na konci nepodarilo vyrovnať. Myslím si, že zápas nám priniesol veľa skúseností, z ktorých sa vieme poučiť do nasledujúcich zápasov.“

Hodnotenie trénera Martina Bosého:

„V zápase so Slovanom sme chceli od úvodu stretnutia omnoho lepšie brániť a naštartovať náš výkon protiútokom a jednoduchými bodmi. Brániť sme začali dobre a o tom svedčí aj počet bodov na konte súpera v prvom polčase. Horšie bolo ale to, že sme nebežali do protiútoku a naše rozhodnutia na útočnej polovici boli priam alibistické, keď sa v našej hre neobjavila aktivita poraziť súpera 1:1 a volili sme len strely z veľkej vzdialenosti a vôbec nie otvorené strely. V polčase sme si povedali, že strelami nevyhráme a musíme byť omnoho aktívnejšie v hre 1:1 a že nič nepríde zadarmo. Musím uznať a teší ma, že naše družstvo si to zobralo k srdcu a začali sme sa dostávať na dostrel. Akonáhle sme vyrovnali skóre, prišiel malý výpadok a Slovan zase odskočil. Táto stíhacia jazda nás stála extrémne množstvo energie a v závere štvrtého dejstva, keď sme prehrávali 6 sekúnd do konca, sme museli ešte vydolovať poslednú štipku energie a dostať zápas do predĺženia. Povedali sme si cez time-out akou strelou dostaneme zápas do predĺženia.

Dievčatá vstúpili na ihrisko, preniesli pokyny do hry a Emily chladnokrvne trojbodovou strelou poslala zápas do predĺženia. Bohužiaľ v predĺžení sme ťahali za kratší koniec a z výhry sa nakoniec tešil súper. Snahu dievčatám nemôžeme uprieť a tento zápas nám dal naozaj veľmi veľa, čo sa skúseností týka. Bol to veľmi náročný zápas na koncentráciu a my sme sa s tým v momentálnej forme popasovali v rámci možností dobre. V porovnaní s dochádzkou na tréningy počas posledných troch týždňov sú toto ešte dobré výsledky. Chcel by som si ale predstaviť aký prejav by toto družstvo mohlo mať keby dochádzka hráčok bola na vyššej úrovni a kontinuálna. Je to jednoduché – ak nemám natrénované tak potom nemám kapacitu z čoho čerpať nielen fyzické sily, ale aj sebavedomie, mentálnu odolnosť, úspešnosť zakončení a rozhodnutí. Nedá mi nepovedať, že individuálny potenciál hráčok je omnoho väčší a pokým sa ho nepokúsime naplniť potom nenaplníme ani ten tímový.“

Zdroje: Karin Henčeková