28.05.2020, meniny má
10. decembra 2019

Kam za vianočnými trhmi? Čo ponúkajú Vianoce v Galante, Hlohovci či v Nitre?

Kam za vianočnými trhmi? Čo ponúkajú Vianoce v Galante, Hlohovci či v Nitre?
Zdroj: FB Vianočné trhy Hlohovec/obecne-noviny.sk
reklama

O vianočných trhoch a podujatiach v Trnave sme písali prednedávnom v tomto článku. Už túto stredu začnú aj seredské vianočné trhy, ale komu sa máli, môže sa za vianočnou náladou vybrať aj do okolitých miest.

Vianoce v Galante

Mesto Galanta srdečne pozýva všetkých na Vianoce v Galante, ktoré sa budú konať v dňoch 19. – 22. decembra 2019 na Mierovom námestí pred budovou MsÚ. Slávnostné otvorenie trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka sa uskutoční vo štvrtok 19. decembra o 16.00 hod. Po vianočných detských vystúpeniach si budete môcť vychutnať koncert Roba Opatovského o 18.000 hod.

Zdroj: galanta.sk

Súčasťou trhov bude aj stánkový predaj každý deň trhov od 10.00 hod. do 21.00 hod. a živý Betlehem každý deň od 16.00 hod. do 19.00 hod. Od 1. do 22. decembra je vo vestibule Mestského úradu v Galante pre všetkých k dispozícii vianočná fotostena. Tvorivé dielne budú 19. decembra 2019 od 15.00 hod. do 18.00 hod. Záver trhov 22. decembra 2019 bude patriť vianočnému koncertu spevokolu Cantate deo a Betlehemskému svetlu o 17.00 hod. Ďalšie informácie o vianočných podujatiach v Galante nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: galanta.sk

Vianočné trhy Hlohovec 2019

Neďaleké mesto Hlohovec otvára svoje vianočné trhy v stredu 11. decembra 2019 a trvať budú až do 23. decembra. Ich dejiskom bude aj tento rok park okolo Kostola sv. Michala a tešiť sa môžete na pestrý kultúrny program a chutné jedlo.

Ako je zvykom, účinkujúci budú vystupovať na pódiu uprostred vianočného mestečka a tešiť sa môžete na Gipsy Čáve či Vanessu Šarközi, ale aj ďalšie menej známe, no nemenej talentované zoskupenia. Popri profesionáloch vystúpia aj deti a mládež z miestnych škôl či rôzne spolky dôchodcov.

Zdroj: FB Vianočné trhy Hlohovec

Nebude chýbať ani tradičná vianočná zabíjačka za sprievodu ľudovej hudby či už tradičný ručne vyrezávaný drevený betlehem. Obzvlášť zaujímavou novinkou je vianočná atrakcia v podobe veľkého ozdobeného a osvetleného vianočného stromčeka zaveseného dole hlavou na veľkorozmernej konštrukcii o rozmere 9×5m. Mesto Hlohovec bude jediným mestom na Slovensku s takouto atrakciou.

Už tradične sa na nádvorí Hlohovského zámku bude podávať punč primátora, a to 15. decembra 2019 od 15.00 hod. Počas vianočných trhov bude otvorená aj vyhliadková veža od 11. do 22.decembra v čase od 14.00 hod. do 19.00 hod. Všetky aktuálne informácie nájdete na facebookovej stránke podujatia alebo na Instagrame.

Zdroj: FB Vianočné trhy Hlohovec

Vianočné mestečko v Nitre

Vianočné trhy v Nitre sú otvorené už od 1. decembra 2019 a potrvajú do 23. decembra. Návštevníci sa môžu tešiť na skutočne gastronomický zážitok, nakoľko poskytovatelia stravovacích služieb boli vyberaní naozaj dôkladne. Pre výberovú komisiu museli poskytnúť informácie, ako pôvod ponúkaných špecialít, či je predajca súčasne aj výrobcom, či ide o vianočné špeciality, referencie predávajúceho a cenu.

Určite si pochutnáte na tradičných domácich lokšiach, vianočnej kapustnici, strásanke, poplamúchoch, ale aj na zabíjačkových špecialitách, moravských koláčoch, kapustníkoch, strapačkách, šúľancoch, trdelníkoch či na vianočnom prasiatku pečenom na námestí. Všetky tieto dobroty môžete zapiť punčom od výmyslu sveta (vianočný, tatranský, pravý bavorský, kokosový, strong punč) a ochutnáte aj rôzne druhy medoviny (klasická, tekovská, višňová, levanduľová).

Zdroj: nitra.eu

Predajné stánky nájdete na Svätoplukovom námestí, ale aj na pešej zóne. Novinkou je, že vstupná svetelná brána, ktorou sa vchádza do vianočného mestečka, bude návštevníkov vítať už na pešej zóne. Betlehem dostane tiež tento rok nové miesto. Nebude pod vianočným stromom, ale pri vstupe do vianočného mestečka.

Ďalšou novinkou bude veľký trojmetrový vianočno-zimný fotopoint na začiatku Kupeckej ulice, ktorý vytvoril Viliam Šulík, pedagóg ARS Studia. Okrem neho sa ľudia môžu odfotiť aj v Turistickej informačnej kancelárii, kde je vytvorená vianočná izba. Viac o adventných podujatiach v Nitre nájdete na tejto stránke.

Zaujímavé vianočné podujatia, ako výstava betlehemov či adventné prehliadky s výstupmi na vežu môžete navštíviť aj na Nitrianskom hrade. Ich program nájdete na tomto odkaze.

Nech už sa vyberiete ktorýmkoľvek smerom, veríme, že každé vianočné trhy majú niečo do seba. Všade nájdete výborné jedlo a kvalitný program, ale určite aj nejakú miestnu zaujímavosť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku