02.10.2023, meniny má
12. septembra 2023

Kamerový systém Mestskej polície v Seredi zachytil zlodejov priamo pri činoch. Ich cieľovou skupinou boli seniori

Kamerový systém Mestskej polície v Seredi zachytil zlodejov priamo pri činoch. Ich cieľovou skupinou boli seniori
Zdroje: seredsity.sk/FB Mestská polícia Sereď
reklama

V súčasnosti je na mestský kamerový systém v Seredi pripojených viac ako 110 kamier. Dôležitosť kamerového systému rozmiestneného v meste vyzdvihuje aj mestská polícia. Vďaka záznamom z kamier vedia riešiť nielen priestupky verejného poriadku.

Rovnako tomu bolo aj v prípade z minulého týždňa, kedy kamerový systém opäť výrazne dopomohol k zadržaniu páchateľov. Tí sa začínali orientovať na okrádanie starších ľudí.

V krádežiach chceli pokračovať

Ako Mestská polícia Sereď informovala, počas minulého týždňa prijali na stanici oznámenie od dôchodkyne, že na ul. Štúra jej tri neznáme osoby z košíka, ktorý mala na bicykli, vytrhli kabelku.

Druhý deň po obdržaní oznámenia bola MsP Sereď požiadaná o spoluprácu kolegami z kriminálnej polície pri hľadaní podozrivých osôb, ktoré mali na Kostolnej ul. prepadnúť staršieho pána ktorému z pleca vytrhli tašku s osobnými vecami a dokladmi. Pohyb podozrivých osôb sa vďaka kamerovému systému podarilo v oboch prípadoch po jednotlivých krokoch vytrasovať. Kamery zachytili ako osoby tak aj samotný skutok, pričom z týchto záznamov bolo možné osoby identifikovať.

reklama

Záznamy z kamier si následne prevzali príslušníci kriminálnej polície, ktorí podozrivé osoby do 24 hod. vypátrali v obci Váhovce. Podľa predbežných informácií sa jednalo o osoby vo veku 14, 15 a 21 rokov, z ktorých najstarší bol okamžite umiestnený do väzby.

„K obom skutkom sa podozriví priznali a uviedli, že boli pripravení v krádežiach pokračovať a takto si obstarávať financie,“ dodala na záver MsP.

Zdroje: FB Mestská polícia Sereď
Zdieľať na Facebooku