23.07.2024, meniny má
21. júna 2024

Kapela The ShellDoves naspievala chytľavú rokenrolovú pieseň Tancuj ako drak

Kapela The ShellDoves naspievala chytľavú rokenrolovú pieseň Tancuj ako drak
Zdroje: The ShellDowes/youtube.com
reklama

Jedna z najznámejších seredských hudobných skupín nezaháľala a pre nás, svojich verných fanúšikov, si pripravili ďalšiu pieseň s názvom Tancuj ako drak.

O skupine The ShellDoves sme napísali už niekoľko článkov a musíme uznať, že ich hudbu a piesne majú Seredčania veľmi radi.

Vidieť ich tiež budete môcť na Seredskom hodovom jarmoku, kde vystúpia v nedeľu 23. júna 2024 o 15.00 hod. na Námestí slobody.

The ShellDoves znie aj v slovenčine skvelo

Ako opísal partyportal.sk, táto skladba tancuje v rytme dobového rokenrolu, ktorý jeho milovníci určite ocenia. Hoci kapela The ShellDoves pôvodne vznikla so zámerom tvoriť autorské skladby v angličtine, ich veselá pieseň „Tancuj ako Drak“ je veľmi milou a osviežujúcou zmenou v ich repertoári. V ňom sa zameriavajú na tanečné skladby 50., 60., 70. rokov až po súčasnosť.

reklama

„Jedného dňa mi zavolal kamarát, či nemáme rokenrol v slovenčine, pretože by ho potreboval do TV. My sme ho nemali, pretože sme si pomysleli, že kto by už len potreboval „rokenrol“? Napriek tomu sme jednu skladbu vytvorili, len tak do zásoby, keby bolo treba… a tak je tu. Sadol som si k tomu, vymyslel riff, napísal text a bolo,” spomína pre partyportal.sk autor hudby aj textu Radovan Palkovič.

Okrem iného v tomto rozhovore tiež prezradil, že shelldoves je slovnou hračkou, ktorá má výslovnosťou pripomínať kapelu The Shadows, jednu z výraznejších hudobných vzorov kapely.

Nový singel nahrávali The ShellDoves v štúdiu Randal Factory patriaci skupine Randal Group Production, ktorú založili známi slovenskí hudobníci a producenti Jimi Cimbala a Zoli Tóth.

Pri nahrávaní basy a bicích asistoval Boris Turaz a Zoli Tóth a o finálny mix, master, dohrávanie gitár a spevu v štúdiu „Under The Cherry Tree“,sa postaral Marián Bihary. Videoklip k novému singlu sa točil len niekoľko kilometrov od Serede, na pódiu DK Šúrovce a má ho na svedomí Ľubomír Bilský, pre ktorého je tento typ videoklipu takisto prvotinou.

Zdroje: seredsity.sk, partyportal.sk
Zdieľať na Facebooku